Medicina


Kaip aortos išpjaustymo diagnozuota?

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, turėtų būti įtartinas aortos išpjaustymo kaip viena iš priežasčių, į kuriuos reikia atsižvelgti krūtinės skausmas, taip pat už širdies priepuolis, plaučių embolija.

Jei pacientas turi nestabilių gyvybinių požymių, prastas kvėpavimas, nenormalus pulsas, žemas kraujo spaudimas, ir / ar sumažėjo sąmonė, iš reanimacijos ABCs (Kvėpavimo takų, Kvėpavimas, Eismo) turi būti sprendžiami tuo pačiu atsižvelgiant į paciento įvertinimas toliau.

Paciento ligos istorija

Istorija yra vienas iš svarbiausių pirmųjų žingsnių spręsdamos diagnozę.

Fizinis ištyrimas gali atskleisti potencialias komplikacijas dėl aortos aneurizma, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas nedelsiant apsvarstyti šį potencialą diagnozė. Vėl, pateikti simptomai priklausys nuo skrodimo vieta ir kas organų, dalyvaujančių. Simptomai, priklausomai nuo skrodimo vietos, gali apimti:

* Kraujo spaudimas neatitikimas tarp ginklų

* Pulsas delsimo tarp rankos ir kojos

* Klausymas dėl skysčio plaučiuose ir naują širdį ūžesys gali padėti įvertinti aortos vožtuvo

* Naujas insulto simptomai

* Paraplegia

Pradinis testai krūtinės skausmas, elektrokardiograma, ir krūtinės ląstos rentgeno paprastai daroma. Nebent skrodimo apima vainikinių arterijų, elektrokardiograma dažniausiai normalus. Krūtinės ląstos rentgenograma gali rodyti nenormalus figūrą aorta ir išplėtė tarpuplautis (kad vietos, kur širdis, Aorta, vena cava, trachėja, ir stemplė sėdėti krūtinės ertmėje).

Diagnostikos tyrimo pasirinkimo yra kompiuterinė tomografija Aortos angiograma iš krūtinės ir pilvo vizualizuoti aortos (Šio bandymo reikalaujama kontrastas dažų injekcija).

Taip, tiems žmonėms, kurie negali atlikti kompiuterinę tomografiją, transesophageal echokardiografija yra alternatyva. Kardiologo nurodo ultragarso zondą pro burną į stemplę ir gali nustatyti galimus problemų su širdimi, širdies vožtuvai, ir aortos.

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) taip pat gali būti naudojami, bet ne dažnai techniškai lengvai prieinama su nestabilia pacientams.