Medicina


Kas yra aortos stenozė?

Aortos stenozė yra nenormalus susiaurėjimas aortos vožtuvo. Sąlygų sukelti ligą skaičius, dėl susiaurėjusios aortos vožtuvo. Kai susiaurėjimo laipsnį, tampa pakankamai reikšmingi, kad trukdyti kraujotaką iš kairiojo skilvelio į arterijas, širdies problemų plėtoti. Pagrindinis mechanizmas yra taip:

* Širdis raumenų siurblys su keturių kamerų ir keturių širdies vožtuvų.

* Viršutinė rūmai, dešiniojo prieširdžio ir kairiojo prieširdžio (Atria – Val dėl prieširdžio), yra plonasienių pildymo kameros.

* Kraujas teka iš kairiojo ir dešiniojo prieširdžių visoje tricuspid ir mitralinio vožtuvų į apatinę kameros (kairiojo ir dešiniojo skilvelių).

* Kairiojo ir dešiniojo skilvelių turi storio raumenų sienos pumpuoja kraują per plaučių ir aortos vožtuvų į apyvartą.

* Širdies vožtuvai yra ploni lapeliai iš audinio, kuris atidaro ir uždaro tinkamu laiku per kiekvieną širdies ritmo ciklas.

* Pagrindinė funkcija šių širdies vožtuvai yra užkirsti kelią kraujo tėkmę atgal.

* Kraujas cirkuliuoja per arterijas teikti deguonies ir kitų maistinių medžiagų, į organizmą, ir tada grįžta su anglies dioksido atliekų per venas dešiniojo prieširdžio; kai skilveliai atsipalaiduoja, kraujas iš dešiniojo prieširdžio teka per tricuspid vožtuvas į dešiniojo skilvelio.

* Kai skilveliai sutartis, kraujas iš dešiniojo skilvelio yra pumpuojamas per plaučių vožtuvas į plaučius, atnaujinkite deguonies ir pašalinti anglies dioksidą.

* Deguonimi prisotinto kraujo grįžta į kairiojo prieširdžio ir kerta mitralinio vožtuvo į kairiojo skilvelio.

* Kraujas yra pumpuojamas iš kairiojo širdies skilvelio per aortos vožtuvą į aortą ir kūno arterijas.

Kraujo tekėjimą kūno arterijas yra sumažėjusi, kai aortos stenozė yra. Galiausiai, tai gali sukelti širdies nepakankamumą. Aortos stenozė atsiranda tris kartus dažniau nustatyta vyrams negu moterims.