Medicina


Kokie yra aortos stenozė simptomai?

Pagrindiniai simptomai aortos stenozė yra:

* krūtinės skausmas (angina),

* alpimas (apalpimas), ir

* dusulys (dėl širdies nepakankamumo).

Į 4% su aortos stenozė pacientams, Pirmasis simptomas staigi mirtis, paprastai per sunkus krūvio.

Tikslios priežasties, staigios mirties nežinoma. Tai gali būti dėl širdies ritmo sutrikimų antrinės nepakankamos kraujo tėkmės per sumažėjo aortos vožtuvą į vainikines arterijas į širdį. Nepakankamas deguonies vidinis pamušalas širdies raumens įvyksta daryti kraujo tėkmės nebuvimas vainikinių arterijų, ypač per fizinio krūvio. Deguonies stoka širdies raumenys sukelia krūtinės skausmą, ir galbūt sutrikęs širdies ritmas.

Krūtinės skausmas yra pirmasis simptomas trečdaliui pacientų ir galiausiai atsiranda pusė ligonių, sergančių aortos stenozė. Krūtinės skausmas sergantiems aortos stenozė yra kaip krūtinės skausmas tas pats (angina) patyrę pacientai, kurie serga išemine širdies liga. Abiem šiais sąlygos, skausmas apibūdinamas kaip spaudimas žemiau krūtinkaulio pareikštas dėl krūvio ir atleidžiamas iš poilsio. Pacientams, sergantiems širdies vainikinių arterijų liga, krūtinės skausmas yra dėl nepakankamo aprūpinimo krauju širdies raumenys, nes sumažėjo vainikinių arterijų. Pacientams, sergantiems aortos stenozė, krūtinės skausmas dažnai būna be jokių svarių susiaurėjusios vainikinės arterijos. Sutirštės širdies raumens turi siurblio prieš aukšto slėgio stumti kraują sumažėjo aortos vožtuvo. Tai padidina širdies raumens deguonies poreikis vanginaa pasiūlą, pateikta kraujyje, sukelia krūtinės skausmą (angina).

Alpimas (apalpimas) susijusių su aortos stenozė dažniausiai yra susijęs su fizinio krūvio ar susijaudinimo. Šios sąlygos, todėl atsipalaiduoja kūno kraujagysles (vazodilataciją), kraujospūdį mažina. Iš aortos stenozė, širdies negali padidinti gamybos apimtis, siekiant kompensuoti kraujo spaudimo kritimas. Todėl, kraujo pritekėjimas į smegenis sumažėjo, sukelia alpimą. Alpimas taip pat gali pasireikšti, kai širdies produkcija sumažėjo nereguliarus širdies ritmas (aritmija). Be efektyvaus gydymo, vidutinė gyvenimo trukmė yra mažesnė kaip treji metai po to, kai krūtinės skausmas arba alpulys simptomų atsiradimo.

Dusulys dėl širdies nepakankamumo yra grėsmingas ženklas. Ji atspindi širdies raumens nesugebėjimas kompensuoti ypatingos slėginės apkrovos aortos stenozė. Dusulys sukelia padidėjęs spaudimas į kraujagysles, plaučių dėl padidėjusio slėgio, reikalingo norint užpildyti kairiojo skilvelio. Iš pradžių, dusulys atsiranda tik per veiklos. Kadangi liga progresuoja, dusulys atsiranda ramybės. Pacientai gali būti sunku gulėti be tampa trumpas kvėpavimas (orthopnea). Be gydymo, Vidutinė gyvenimo trukmė po širdies nepakankamumo pasireiškimo dėl aortos stenozė yra nuo šešių iki 24 mėnesių.