Medicina


Kaip aortos stenozė diagnozuota?

Elektrokardiograma (EKG): EKG yra širdies elektrinį aktyvumą, įrašymo. Neįprastais dėl EKG gali atspindėti sutirštės širdies raumens ir pasiūlyti aortos stenozė diagnozę. Retais atvejais, elektrinio laidumo sutrikimas gali taip pat buvo pastebėtos.

Krūtinės rentgeno: Krūtinės ląstos rentgenograma paprastai rodo normalus širdies šešėlis. Virš aortos vožtuvas aortos dažnai išsiplėtusioje (išsiplėtę). Jeigu širdies nepakankamumas yra pateikti, skysčio plaučių audinio ir didesnių kraujagyslių viršutiniame plaučių regionai dažnai matyti. Kruopštaus tikrinimo krūtinės ląstos rentgeno kartais atskleidžia kalcifikacija ir aortos vožtuvo.

Echokardiografija: Echokardiografija naudoja ultragarso bangas gauti vaizdus iš širdies kamerų, vožtuvai, ir aplinkines struktūras. Tai yra naudinga neinvaziniai įrankis, kuris padeda gydytojams diagnozuoti aortos vožtuvo liga. Echokardiograma gali įrodyti sutirštės, sukietėję aortos vožtuvą, kuris atsidaro blogai. Jis taip pat gali parodyti dydį ir veikimo širdies kamerų. Technika vadinama Doplerio gali būti naudojama siekiant nustatyti slėgio skirtumas abiejose aortos vožtuvo pusėje ir įvertinti aortos vožtuvo plotas.

Širdies kateterizacija: Širdies kateterizacija yra aukso standartas vertinant aortos vožtuvo stenozė. Mažos tuščiavidurių plastiko vamzdžiai (kateteriai) yra pažangios pagal rentgeno gaires aortos vožtuvą ir į kairiojo skilvelio. Sinchroninio spaudimas matuojamas abiejų aortos vožtuvo pusių. Kraujo tėkmės per aortos vožtuvą norma taip pat gali būti matuojamas naudojant specialų kateterį. Naudojant šiuos duomenis, Aortos vožtuvo plotas gali būti apskaičiuotas. Normalus aortos vožtuvas plotas 3 square centimeters. Simptomai paprastai atsiranda, kai aortos vožtuvas plotas susiaurėja iki mažiau kaip 1 kvadratiniame centimetre. Kritinės aortos stenozė yra tuomet, kai vožtuvkvadratinių centimetrų,esnis nei 0.7 square centimeters. Pacientams, per 40 metų, rentgeno kontrastinės medžiagos gali būti švirkščiamas į vainikinių arterijų (vainikinių arterijų) per širdies kateterizacija įvertinti vainikinių arterijų būklę. Jei labai susiaurėjusios vainikinės arterijos yra nustatyta,, vainikinių arterijų šuntavimo operacijos (CABG) gali būti atliekamas per aortos vožtuvo pakeitimo operacijos.