Medicina


Kaip aortos stenozė gydytų?

Pacientai be simptomų galima pastebėti iki pasirodant pirmiesiems simptomams. Pacientams, sergantiems lengvu aortos stenozė nereikalauja gydymo ar apribojimo veikla. Pacientai su vidutinio sunkumo aortos stenozė (vožtuvo plotas 1.5 į 1.0 kvadratinių centimetrų,) rekomenduojama vengti jėgų veiklą, pavyzdžiui, svorio kėlimo arba sprintas. Aortos stenozė gali progresuoti per keletą metų. Todėl, pacientai paprastai kasmet peržiūrėti ir įvertinti echokardiografijos periodiškai stebėti ligos progresavimo. Kadangi vožtuvas infekcija (endokarditas) yra rimta komplikacija, aortos stenozė, šių pacientų yra paprastai skiriama antibiotikų prieš bet kokią procedūrą, kai bakterijos, gali būti įvežti į kraują. Tai apima įprastas dantų darbas, nepilnametis chirurgija, ir procedūrų, kurie gali traumatize organizmo audiniuose, pavyzdžiui, kolonoskopija ir Ginekologinis arba urologinės egzaminus. Pavyzdžiai pagal antibiotikų, naudojamų apima žodinės amoksicilino (Amoxil) ir eritromicinas (E-Mycin, Eryc, GKR), taip pat į raumenis ar į veną ampicilino (Unasyn), gentamicino (Garamycin), ir vankomicino (Lyphocin, Vancocin).

Kai simptomai krūtinės skausmas,, apalpimas, arba dusulys atsiranda, Pacientams, kuriems yra aortos stenozė prognozė be vožtuvų protezavimo operacijos yra prasta. Medicinos gydymas, tokių kaip diuretikai naudoti sumažinti didelį plaučių spaudimą ir pašalinti plaučių skystyje gali teikti tik laikiną palengvėjimą simptomų. Pacientai, kurių simptomai paprastai atliekama širdies kateterizacija. Jei sunki aortos stenozė yra patvirtinta, aortos vožtuvo pakeitimo paprastai rekomenduojama. Bendrojo mirtingumo rizika aortos vožtuvo pakeitimo operacijos yra apie 5%. Išplėstinė amžius neturėtų būti ne rekomenduodamas aortos vožtuvo pakeitimo aortos stenozė dėl. Kitais atžvilgiais sveikiems pacientams, jų 80s su stipriu širdies raumenys dažnai naudojasi labai aortos vožtuvų protezavimo kritinių aortos stenozė.

Pakeitimas aortos vožtuvų perdirbtų kiaulių (kiaulių) ar karvės (galvijų) yra vadinami bioprostheses. Bioprostheses mažiau patvaresni nei mechaninis protezų (aptariami toliau) bet ne kuriems visą gyvenimą trunkančio kraujo retinimo pranašumas (antikoaguliantais) vaistus, kad nesusidarytų kraujo krešulių susidarymo ant vožtuvo paviršių. Vidutinė gyvenimo trukmė aortos vožtuvas bioprostheses yra 10 į 15 metų. Bioprostheses greitai Kalcio, peraugti ir siauras jauniems pacientams. Todėl, bioprostheses visų pirma naudojami pacientams virš 75 metai, arba pacientams, kurie negali vartoti kraują skystinančių vaistų. Neseniai, aortos vožtuvų iš žmogaus skeletai buvo naudojami jaunesnių pacientų, kad būtų išvengta dėl antikoaguliantų vaistus reikia. Tačiau, žmogaus aortos skiepūgliai, yra ribotas; nors turbūt geriau nei kiti bioprostheses, jos ilgalaikiškumą nežinoma. Naujas “Ross tvarkos” susideda iš judančių plaučių vožtuvas aortos poziciją ir, keičiantis plaučių vožtuvas su vožtuvu iš žmogaus donoro. Ši procedūra nebuvo atlikta pakankamai ilgai, siekiant įvertinti ilgalaikius veiklos rezultatus plaučių vožtuvą, kai persikėlė į aortos pozicijoje.

Mechaniniai protezai pasirodė nepaprastai patvarus ir gali būti tikimasi, kad paskutinis iš 20 į 40 metų. Tačiau, mechaninių vožtuvų protezai visi reikalauja visą gyvenimą antikoaguliantais skiriant kraują skystinančių vaistų, pavyzdžiui, varfarinu (Coumadin) siekiant užkirsti kelią trombų susidarymo ant vožtuvo paviršių. Kitaip, kraujo krešulių Poslinkis nuo šių vožtuvai gali keliauti į smegenis ir sukelti galvos smegenų ar embolijos problemų kitose kūno dalys. Originalus narvuose-ball Staras-Edwards protezas iš 1960 buvo pakeistas pakreipimo diskas Bjork-Shiley 1970 ir 1980 m. pradžioje. Nors Bjork-Shiley vožtuvas numatytos didesnės atidarymo kraujotaka, antrosios kartos modelio sklendė, kurią kelia galimų lūžių rizika, kurie baigiasi mirtimi, ir yra nebeprieinamas JAV. Pakreipdami pasukamas diskas salė-Medtronic vožtuvas ir du lapelį (bileaflet) anglies St. Tadas vožtuvas dažnai naudojami mechaniniai protezai šiandien. Šie vožtuvai suteikia puikią srauto charakteristikų, bet reikia visą gyvenimą antikoaguliantais skiriant kraują skysCoumadinų vaistų, pavyzdžiui, varfarinu (Coumadin), užkirsti kelią embolijos komplikacijas.

Aortos vožtuvo srityje galima atidaryti arba padidinti su balionu kateteris (balionas valvuloplasty) kuri yra įtraukta beveik taip pat kaip ir širdies kateterizacija. Su balionu valvuloplasty, Aortos vožtuvo plotas paprastai padidėja šiek tiek. Pacientai, kurių kritinė aortos vožtuvo stenozė, todėl gali patirtį laikino pagerėjimo su šia procedūra. Deja, dauguma šių vožtuvų siauras per šešių iki 18 mėnesių laikotarpį,. Todėl, balionas valvuloplasty yra naudinga kaip trumpalaikė priemonė laikinai palengvina simptomus pacientams, kurie nėra kandidatų aortos vožtuvų protezavimo. Pacientai, kuriems reikia skubiai noncardiac chirurgija, pavyzdžiui, klubo sąnario pakeitimo, gali turėti naudos iš aortos valvuloplasty prieš operaciją. Valvuloplasty gerina širdies veiklą ir iš išlikusių ne širdies chirurgijos galimybes. Aortos valvuloplasty taip pat gali būti naudinga, kaip tilto į aortos vožtuvo pakeitimo vyresnio amžiaus pacientas su prastai veikiančių skilvelio raumens. Balionas valvuloplasty gali laikinai pagerinti skilvelio raumens funkcija, ir taip pagerinti chirurginio išlikimo. Tie, kurie reaguoja į valvuloplasty su pagerėjimas skilvelio funkcija gali būti naudinga net daugiau nuo aortos vožtuvų protezavimo. Aortos valvuloplasty šiose didelės rizikos senyviems pacientams buvo panašus mirtingumo (5%) ir sunkių komplikacijų dažnis (5%) kaip aortos vožtuvų chirurginės kandidatų.