Medicina


Kas yra adenomatozinės polipozės?

Adenomatozinės polipozės (ŠAP) yra paveldima liga, kuriai būdingas vėžio Storosios žarnos (dvitaškis) ir tiesiosios žarnos. Žmonių su klasika tipo adenomatozinės polipozės gali pradėti vystyti keletą noncancerous (gerybinis) ataugos (polipai) į jau dvitaškis kaip paauglystėje. Išskyrus atvejus, kai žarnos yra pašalintas, Šių polipų taps piktybinė (Vėžinių). Vidutinį amžių, kurio atskirų plėtoja gaubtinės žarnos vėžio, klasikinių adenomatozinės polipozės yra 39 years. Kai kurie žmonės sutrikimo variantas, vadinama silpnos adenomatozinės polipozės, kurioje polipas augimas yra atidėtas. Amžiaus vidurkis kolorektalinio vėžio atsiradimo dėl silpnos adenomatozinės polipozės yra 55 metų.

Be žmonių su klasikinės adenomatozinės polipozės, polipų daugėja su amžiumi, ir šimtai tūkstančių polipų gali atsirasti dvitaškis. Taip pat ypač svarbus yra noncancerous išaugos vadinamos desmoid navikai. Šios pluoštinės navikų paprastai pasitaiko audinių, apimantis žarnyną ir gali provokuoti operaciją pašalinti dvitaškis. Desmoid navikai linkę kartotis po jų pašalinti chirurginiu būdu. Abiem klasikinis adenomatozinės polipozės ir jos praskiestos variantas, Gerybiniai ir piktybiniai navikai kartais randama ir kitose vietose organizme, įskaitant dvylikapirštę žarną (iš plonosios žarnos skyrius), skrandis, kaulai, oda, ir kitų audinių. Žmonės, kurie dvitaškis polipai taip pat didėjant ne dvitaškis kartais apibūdinamos kaip turinčios Gardner sindromas.

Švelnesnės formos adenomatozinės polipozės, vadinamas autosominiu recesyviniu adenomatozinės polipozės, Taip pat buvo identifikuoti. Žmonių su autosominiu recesyvinis tipo šis sutrikimas turi mažiau polipų, palyginti su klasikinės tipas. Mažiau nei 100 polipai paprastai sukurti, o ne šimtus ar tūkstančius. Autosominiu recesyvinis tipo šio sutrikimo priežastis yra mutacijos įvairūs genų nei klasikinis ir silpnos tipų adenomatozinės polipozės.