Medicina


Kas yra Apgar balas?

Devyniasdešimt procentų išnešiotų naujagimių padaryti sėkmingą ir turtingą perėjimą nuo gyvenimo per gimdos su išoriniu pasauliu. Apie 10% bus reikalingi kai kurie medicininės intervencijos ir maždaug 1% reikės daug gaivinimą. Atkuriami ir greitai nustatomas reitingų sistema yra būtina vertinimo naujagimiui. Apgar balas yra praktinis būdas įvertinti naujagimiui.

Kaip Apgar balas padaryti?

Apgar balas yra skaičius apskaičiuojamas pagal taškų pulsas, kvėpavimo pastangų, raumenų tonusas, odos spalvos, ir refleksas dirglumas (reaguojant į šnervę kateteris). Kiekviena iš šių objektyvių požymių, gali priimti 0, 1, arba 2 taškų.

Ką aukštos ar žemos Apgar balas reiškia?

Puikus Apgar balas 10 reiškia kūdikiams yra geriausios įmanomos būklės. Su Apgar balas kūdikiams 0-3 poreikius neatidėliotiną gaivinimą. Svarbu pažymėti, kad rūpestingas priežiūros naujagimis nedelsiant reaguojama į dabartinę būklę kūdikiams. Nederėtų laukti, kol Apgar balai gaunami pradėti ar toliau spręsti poreikius naujagimiui.

Kada Apgar balais padaryti?

Apgar balas yra daroma paprastai 60 sekundes po kūdikio gimimo ir po to kartojama penkių minučių po gimimo.

Jei sunku gaivinimą renginys, Apgar balas gali būti padaryta dar kartą 10, 15, ir 20 minučių.

Ką labai maža Apgar balas reiškia?

Mažo atsparumo (0-3) Apgar balų 20 minučių amžiaus prognozuojantys didelis sergamumas (liga) ir mirtingumas (mirtis).

Kodėl buvo Apgar balas sukūrė?

Rezultatas yra pavadintas žymus Amerikos anesteziologas dr. Virdžinija Apgar (1909-1974), išradęs vertinimo metodas 1952. Atsižvelgdama padeda ne tūkstančiai pristatymas, Dr. Apgar norėjo atkreipti dėmesį į kūdikio. Kūdikiai tradiciškai buvo išsiųstos tiesiogiai į darželį, dažnai be daug oficialią priežiūrą po gimdymo. Apgar norėjo kūdikio būti vertinami atsižvelgiant į organizuoto prasmingai iki pristatymo kamDrryje personalas. Dr. Apgar buvo pirmoji moteris, turi būti paskirtas profesorius Kolumbijos universitete koledžo gydytojų ir chirurgų.