Medicina


Kas sukelia afazija?

Aphasia sukelia žalą vienos ar daugiau kalbų srityse smegenų. Daug kartų, galvos smegenų traumų priežastis yra insultas. Insultas įvyksta, kai kraujo nepavyksta pasiekti smegenų dalis,. Smegenų ląstelės miršta, kai jie negauna savo įprastinę kraujo atsargų, kuris perneša deguonį ir svarbių maistinių medžiagų,. Kita priežastis smegenų trauma yra sunki pučia į galvą, Smegenų navikų, smegenų infekcijos, ir kitos sąlygos, kurios turi įtakos smegenų.

Kas yra afazija?

Kiekvienas gali įsigyti afazija, įskaitant vaikus,, bet dauguma žmonių, kurie afazija yra vidutinio amžiaus ar vyresni. Vyrai ir moterys yra vienodai paveikė. Pasak Nacionalinės aphasia asociacija, maždaug 80,000 asmenims įsigyti afazija kiekvienais metais nuo insulto. Apie vieną milijoną žmonių Jungtinėse Valstijose šiuo metu yra afazija.

Kas yra afazija?

Aphasia yra sutrikimas, kuris atsiranda žalos dalių smegenų, kurios yra atsakingos už kalbą. Daugumai žmonių, Tai sritys, kairėje pusėje (pusrutulis) galvos smegenų. Aphasia paprastai įvyksta staiga, dažnai, kaip insultas ar galvos traumos, tačiau ji taip pat gali kurti lėtai, kaip ir smegenų auglio atveju, infekcija, arba demencija. Sutrikimas susilpnina saviraiškos ir supratimą apie kalbų, taip pat skaitymo ir rašymo. Aphasia gali bendrai kilti kalbos sutrikimai, tokie kaip disartrija arba apraksija žodžio, kuri taip pat atsiranda galvos smegenų pažeidimai.