Medicina


Kokie yra afazija rūšys?

Yra dvi plačias kategorijas afazija: laisvai ir ne laisvai.

Fluent "afazija

Žala laiko skilties (pusėje dalis) galvos smegenų gali atsirasti laisvai afazija vadinamas Wernicke's afazija (žr. paveikslą). Daugumai žmonių, žala atsiranda kairėje laiko skilties, nors tai gali sukelti žalą teisę skilties taip pat. Žmonių su Wernicke's afazija gali kalbėti ilgi sakiniai, kad neturi jokios reikšmės, pridėti nereikalingų žodžių, ir net sukurti gatavi žodžiai. Pavyzdžiui, kažkas su Wernicke's afazija gali pasakyti, “Jūs žinote, kad smoodle pinkered ir, kad aš noriu gauti jam turas ir rūpintis juo kaip norite anksčiau.” Dėl to, dažnai yra sunku sekti, ką žmogus bando pasakyti. Žmonių su Wernicke's afazija paprastai labai sunku suprasti kalbos, ir jie dažnai nežino savo klaidas. Šie asmenys dažnai neturi kūno silpnumas, nes jų smegenų trauma nėra šalia smegenų dalių, kad valdymo įtaiso judesys.

Ne laisvai afazija

Ne laisvai afazija tipas yra Broca's afazija. Žmonių su Broca's afazija turėti žalos priekinės skilties galvos smegenų. Jie dažnai kalbėti trumpos frazės, prasmės, bet yra pagaminti su daug pastangų. Jie dažnai praleisti mažas tokių žodžių kaip “yra,” “and,” ir “.” Pavyzdžiui, su Broca's afazija asmuo gali pasakyti, “Pasivaikščiojimas šuo,” reikšmė, “Aš imsiuosi šunį vaikščioti,” arba “knyga knyga dvi lentelės,” už “Yra dvi knygas ant stalo.” Žmonių su Broca's afazija paprastai suprasti kitų kalbą pakankamai gerai. Dėl šios, jie dažnai žino apie savo sunkumus ir gali tapti lengvai sužlugti. Žmonių su Broca's afazija dažnai dešiniojo skilvelio silpnumas ar paralyžius rankos ir kojos, nes priekinės skilties taip pat yra svarbus transporto judėjimą.

Kitas ne laisvai afazija tipas, pasaulio afazija, rezultatus nuo žalos daug dalių kalba smegenų srityse. Asmenys su pasaulio afazija sergate sunkia bendravimo sunkumų ir gali būti labai ribota jų gebėjimą kalbėti arba suprasti kalbą.

Yra ir kitų tipų afazija, kiekvienas, kuris priklauso nuo žalos skirtingų kalbų zonų smegenų. Kai kurie žmonės gali turėti sunkumų kartojant žodžius ir sakinius, nors jie gali kalbėti ir jie supranta žodį ar sakinio prasmė. Kiti gali būti sunku pavadinimų objektų, nors jie žino, ką objektas yra ir ką ji gali būti naudojama.