Medicina


Kaip afazija gydytų?

Kai kuriais atvejais, asmuo bus visiškai atsigauti nuo afazija be gydymo. Tai savaiminis atkūrimo tipas paprastai atsiranda po galvos smegenų insulto tipas, kai kraujo pritekėjimas į smegenis yra laikinai nutrūkęs, tačiau greitai atstatyta, vadinamas praeinantis smegenų išemijos priepuolis. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, kalbos gebėjimai gali grįžti po kelių valandų ar kelių dienų.

Dauguma atvejų, tačiau, kalba susigrąžinimas yra ne taip greitai, arba kaip pilnas. Nors daugelis žmonių su afazija patirtis dalinio spontaniškas atkūrimo, kurioje kai kurios kalbos gebėjimų grįžti po kelių dienų per mėnesį po galvos smegenų traumos, kai afazija suma paprastai išlieka. Tokiais atvejais, kalbos kalbos terapija dažnai yra naudinga. Išieškojimas paprastai tęsiasi per dviejų metų laikotarpį. Daugelis sveikatos priežiūros specialistų mano, kad efektyviausias gydymo prasideda anksti į atkūrimo procesą. Kai kurie veiksniai, kurie daro įtaką tobulinimo suma apima smegenų žalą, galvos smegenų srityje, kuri buvo pažeista, galvos smegenų traumų, kiek, ir amžiaus ir sveikatos, atskirų. Papildomi veiksniai apima motyvacijos, kairiarankiškumo, ir išsilavinimo lygį.

Aphasia terapijos siekiama pagerinti asmens sugebėjimą bendrauti ir padėti jam ar jai naudoti likusių kalbos gebėjimų, atkurti kalbos gebėjimų kiek įmanoma, kompensuoti kalbos problemos, ir mokytis kitų būdų bendrauti. Individuali terapija orientuota į specialių poreikių asmens, o grupinės terapijos suteikia galimybę naudoti naujas komunikacijos įgūdžius mažų grupių nustatymas. Insultas klubai, regioninės paramos grupes sudaro žmonės, kurie patyrė insultą, yra teikiamos daugumoje didelių miestų. Šie klubai taip pat siūlome žmonėms galimybę su afazija išbandyti naujus bendravimo įgūdžiai. Papildomai, insulto klubai gali padėti žmogui ir jo šeimai prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių, kurie pridedami prie insulto ir afazija. Šeimos dalyvavimas dažnai yra esminis elementas, afazija apdoroti taip, kad šeimos nariai gali sužinoti geriausias būdas bendrauti su savo mylimam žmogui.

Šeimos nariai yra skatinami:

* Supaprastinti kalbą, naudodami trumpas, nekomplikuota sakiniai.
* Pakartotinis turinio žodžius arba užsirašyti raktažodžiai paaiškinti prasmę, kiek reikia.
* Išlaikyti fizinių šnekamoji tinkamu būdu suaugusiųjų.
* Sumažinti ramiai, pvz garsiai radijo ar televizijos, kai įmanoma,.
* Įtraukite su afazija pokalbių asmuo.
* Klauskite ir vertė asmens nuomonę afazija, ypač dėl šeimos klausimais.
* Skatinti tai bet kokia pranešimo tipas, ar jis kalba, gestas, nukreipta, arba brėžinys.
* Venkite ištaisyti asmens kalbos.
* Leisti asmuo daug laiko, kad kalbėti.
* Pagalba asmuo įsitraukti ne namuose. Ieškoti paramos grupių, tokių kaip insultas klubai.

Kiti gydymo metodai yra susiję su kompiuterių naudojimu siekiant pagerinti kalbos įgūdžius turinčių žmonių afazija. Tyrimai parodė, kad kompiuterinis terapija gali padėti žmonėms su afazija gauti tam tikrų kalbos dalys, pvz veiksmažodžių vartojimas. Kompiuteriai taip pat gali teikti alternatyvią sistemą, bendravimo žmonėms su sunkumais išreikšti kalba. Galiausiai, kompiuteriai gali padėti žmonėms, kurie turi problemų suvokimas tarp fonemų skirtumo (garsų, iš kurių žodžių yra sudaryta) teikiant klausos diskriminacija pratimai.