Medicina


Kas yra miego apnėja?

Miego apnėja yra sutrikimas, sumažinti arba laikinai sustabdyti kvėpavimą (oro srautas) miego metu. Tai yra bendra tarp suaugusiųjų, bet reta vaikų. Nors miego apnėja diagnozė dažnai bus įtariama, kad asmens sveikatos istorija, yra keli bandymai, kurie gali būti naudojami patvirtinti diagnozę. Miego apnėjos gydymas gali būti arba chirurginės arba nonsurgical.

Apnėja yra laikotarpis, per kurį kvėpavimui arba gerokai sumažinti. Paprasčiau tariant,, apnėja pasireiškia, kai asmuo nustoja kvėpuoti 10 seconds or more. Jei nustoja kvėpuoti visiškai arba trukti mažiau nei 25% iš normalus kvėpavimas laikotarpiui, kusekundžių ar daugiaueconds or more, tai apnėja. Šis apibrėžimas apima visiškai sustabdyti oro srautas. Kiti apibrėžimai apnėjos kurios gali būti naudojamos bent 4% sumažėjo deguonies kiekis kraujyje, tiesioginis rezultatas esant deguoniui perdavimo sumažinimas į kraują, kai kvėpavimas sustoja.

Apneas dažniausiai pasireiškia miego metu. Kai apnėja pasireiškia, miegas dažniausiai sutrinka dėl nepakankamo kvėpavimo ir skurdžių deguonies kiekis kraujyje. Kartais tai reiškia asmenį, atsibunda visiškai, tačiau kartais tai gali reikšti, tas asmuo atvyksta iš gilaus lygio miego ir į daugiau seklių lygio miego. Apneas paprastai yra matuojamas miego metu (pageidautina visuose miego stadijų) per dviejų valandų laikotarpį. Dėl apnėjos sunkumo įvertinimas yra skaičiuojamas dalijant iš apneas skaičių valandų miego numeris, suteikiant apnėja indeksas (AI apneas per valandą); daugiau PG, sunkesnis apnėja.

Hypopnea yra kvėpavimas sumažėjimas, kuris nėra toks stiprus kaip apnėja. Hypopneas dažniausiai pasireiškia miego metu ir gali būti apibrėžiamas kaip 69% į 26% iš normalus kvėpavimas. Like apneas, hypopneas taip pat gali būti apibrėžta kaip 4% ar daugiau sumažėjo deguonPatinka apneaskraujyje. Like apneas, hypopneas paprastai sutrikdyti miego lygis. Hypopnea indeksas (HI) gali būti apskaičiuojamas dalijant hypopneas skaičių valandų miego numeris.

The apnea-hypopnea index (AHI) yra sunkumo indeksas, kuris jungia apneas ir hypopneas. Suderinus juos duoda bendro sunkumo miego apnėja, įskaitant miego sutrikimus ir desaturations (mažas deguonies kiekis kraujyje). The apnea-hyApnėjos-hypopnea indeksasja indeksas ir hypopnea indeksas, yra skaičiuojamas dalijant iš apneas ir hypopneas skaičių valandų miego numeris.

Kitas rodiklis, kuris naudojamas siekiant įvertinti miego apnėja yra kvėpavimo sutrikimas indeksas (RDI). Kvėpavimo sutrikimų indeksas yra panašus į apnėjos-hypopnea indeksas; tačiau, ji taip pat apima kvėpavimo sutrikimai, techniškai atitinka apneas arba hypopneas apibrėžimai, tačiau gali sutrikdyti miegą.

Miego apnėja yra oficialiai apibrėžta kaip apnėja-hypopnea indeksas bent 15 epizodų per valandą pacientas, jei jie neturi sveikatos problemų, kurios, kaip manoma, sukelia miego apnėja. Tai maždaug vienas epizodas apnėjos arba hypopnea kas lygiavertis 4 minučių. Aukštas kraujo spaudimas, insultas, mieguistumas dieną, stazinis širdies nepakankamumas (mažo srauto kraujo į širdį), nemiga, ar nuotaikos sutrikimai gali sukelti arba pablogino miego apnėja. Be šių sąlygų:, miego apnėja yra apibrėžiamas kaip apnėja-hypopnea indeksas ne mažiau kaip penkerius epizodų per valandą. Šis apibrėžimas yra griežtesnės, nes šie asmenys gali būti jau patiria neigiamus medicininis poveikis miego apnėja, ir tai gali būti svarbu pradėti gydymą mažesnėmis apnėjos-hypopnea indeksas.