Medicina


Kas yra centrinė miego apnėja ir kas jį sukelia?

Centrinis miego apnėja (CSA) įvyksta tada, kai smegenų nėra siunčia signalą kvėpuoti į raumenis kvėpavimo. Tai dažniausiai atsitinka kūdikiams ar suaugusiems, sergantiems širdies liga, smegenų kraujagyslių liga, ar įgimtos ligos, tačiau ji taip pat gali sukelti kai kurie vaistai ir aukštai virš jūros lygio.

Centrinis miego apnėja gali atsirasti per anksti gimusiems kūdikiams (gimę iki 37 nėštumo savaičių) arba visą laiką kūdikiams. Tai apibrėžiama kaip apneas trunka ilgiau nei 20 sekundžių, paprastai su į širdies ritmo pokyčiai, kraujo deguonies mažinimą, arba hipotonija (bendras atsipalaiduoti ir raumenų). Šie vaikai dažnai reikės apnėja stebėti, kad skamba žadintuvas, kai apneas atsirasti. Centrinis miego apnėja vaikams yra ne tas pats, kaip staigios kūdikių mirties sindromas (MBSV).

Įprastomis aplinkybėmis, smegenų monitoriai keletas dalykų, kad nustatytumėte, kaip dažnai kvėpuoti. Jeigu jis jaučia deguonies stygių ar anglies dioksido perteklius kraujyje tai pagreitins kvėpavimas. Kvėpavimas padidina deguonies padidinti ir mažina anglies dvideginio kiekį kraujyje. Kai kurie su širdies ar plaučių liga žmonės anglies dioksido padidėjimas kraujyje visą laiką.

Kai yra lėtinis (ilgalaikio) padidėjimas kraujyje anglies dioksido, smegenys pradeda ignoruoti deguonies kiekį ir stebi kraujo anglies dioksido kiekį siekiant nustatyti, kada imtis kito kvėpavimą. Kvėpavimo taip pat kontroliuoti tampa lėtesnis reaguoti į pokyčius anglies dioksido kiekis; todėl, kai asmuo mano, daugiau ar giliau kvėpuoti ir “pučia nuo” anglies dioksido vairuoti kvėpuoti mažėja ir kvėpavimo mažėja tarifas. Kaip lėčiau kvėpavimo rezultatas, anglies dioksido stato atgal į viršų į kraują ir kvėpavimo didina vėl norma. Smegenų, lėtas prisitaikyti, toliau signalą daugiau padažnėjęs kvėpavimas, kol anglies dioksido kiekį lašų per mažas. Kvėpavimo tada sulėtėja arba sustoja, kol anglies dioksido lygis pakyla vėl. Šis neįprastas kvėpavimas modelis vadinamas Cheney-Stokso kvėpavimas (po vyrai, kurie jį apibūdino). Tai būdinga pasikartojantys ciklai greitas kvėpavimas, po to lėtai kvėpuoti ir apnėja. Šis kvėpavimą atsitinka, kai asmuo yra pabudęs ar miega, bet tampa daugiau problemų, kai miega. Kai kurie su širdies nepakankamumu sergančių pacientų tenka pagrindinė miego apnėja, susijusios su Cheney-Stokso modelio kvėpavimas.

Centrinis miego apnėja dažniausiai pasitaiko suaugusiesiems, kitų sveikatos problemų. Kūdikiams, Tai dažniausiai atsitinka su priešlaikinio arba kitų įgimtų sutrikimų. Abiem pacientų grupėmis, paprastai įtariamais pirminės sveikatos priežiūros gydytojo. Centrinis miego apnėja gali būti diagnozuota miego tyrimą ar naktį stebėti, nors pacientas yra ligoninėje.

Kūdikiams, centrinė miego apnėja gydoma apnėja signalizacija. Ši signalą monitoriai kūdikio kvėpavimas su jutikliais ir skamba garsiai triukšmas, kai kūdikis patirtimi apnėja. Signalizacija paprastai atsibunda kūdikiams ir tėvai. Dauguma kūdikių paprastai “out-augti” centrinės apnėjos epizodų, taip signalizacijos kontrolės sustojus po epizodai išspręsti. Kūdikiams su kitų įgimtų problemų, apnėja stebėsena gali būti reikalingas ilgesnis laikotarpis.

Suaugusiems su centrine miego apnėja, apneas elgiamasi gryninant pagrindinių širdies liga, vaistų sąveika, didelio aukščio, arba kitų pirminių problema.