Medicina


Kas yra obstrukcinė miego apnėja ir kas jį sukelia?

Sergant obstrukcine miego apnėja (DALIS), apneas turi keturis komponentus.

1. Pirmas, kvėpavimo takų sugriūva arba tampa užtverta.

2. Antra, pastangos imtis kvėpavimas, bet jis yra nesėkmingas.

3. Trečiosios, deguonies kiekis kraujyje sumažėja, kaip pralaimėjusiai kvėpavimo rezultatas.

4. Pagaliau, kai deguonies kiekis pasiekė smegenis mažėja, smegenų signalus organizmui atsibusti ir atsikvėpti. (Tai, ką lova partneris girdi kaip tyla po aiktelėti oro.)

Pirmas, būtina aprašyti “normalus kvėpavimas.” Normalus kvėpavimas oro praeina pro nosies ertmę, už minkštasis gomurys ir liežuvėlis (dalis minkštasis gomurys), tada praeityje kalba bazė, per gerklės raumenys, ir tarp balso stygų į plaučius. Obstrukcija su oro srauto bent vienu iš šių lygių gali apnėja. Štai keletas pavyzdžių:

* Oro srautas gali tapti sumažėjo, jei asmuo turi nukrypo pertvaros (viduryje sienos iš nosies, kuris atskiria dvi šnerves). Pertvaros gali būti nukrypusi į vienos arba abiejų pusių susiaurėjimas, kvėpavimo takų;

* yra filtrai į nosį vadinamas turbinates kad gali trukdyti oro srovės, kai jie pabrinksta;

* jei gomurys ir liežuvėlis (iš minkštojo gomurio dalis, kad stringa nustatytų į gerklę) yra ilgas arba floppy, jie gali kristi atgal ir uždaryti teritoriją, per kurią oro srautas;

* Liežuvio gale gali taip pat patenka atgal ir trukdo kvėpuoti, ypač kai asmenys lygūs ant nugarų; arba

* šoninių sienelių gerklės gali kristi kartu su siaura arba netoli orlaivio.

Ją padalyti dar:

* kvėpavimo darbas raumenys plėsti krūtinės ir apatinės diafragmos peraugti neigiamas slėgis tarp plaučių ir ne kvėpavimo takų;

* šis neigiamas slėgis tiesiog užknisa oro į plaučius;

* nosies, rūmai, kalba, ir ryklės audinius, gali padėti susiaurėjimas kvėpavimo takų;

* jei per bandymą kvėpuoti kvėpavimo takų sugriūva arba trukdė kvėpavimo takų audinių čiulpti kartu su neigiamo slėgio;

* sunkiau krūtinės bando traukti orą didesnis neigiamas slėgis, ir daugiau iš kvėpavimo takų audiniuose yra uždaromos kartu; ir

* pagaliau, kai kraujyje deguonies sumažėja asmuo atsibunda arba pristabdytosios veiksenos lygį tampa paviršutiniškas, kad būtų daugiau sąmoningai atsikvėpti.

Žmonių su obstrukcine miego apnėja yra kvėpavimo takų kad yra siauresnė nei įprasta, paprastai liežuvio bazę ir gomurio. Kai guli, gomurys yra virš oro ištrauka. Kai ryklės raumenys (raumenis ryklės arba gerklės ) atsipalaiduoti gomurys gali kristi atgal, ir tai gali trukdyti kvėpavimo takų.

Genioglossus raumenų yra, kai kalba bazė suteikia žandikaulis priekyje. Dauguma žmonių turi pakankamai vietos už liežuvio atsikvėpti nereikia traukti liežuvį į priekį. Tačiau, kai obstrukcinė miego apnėja yra budrus, šio raumens turi būti aktyvus traukti liežuvį bazė perduoti atidaryti kvėpavimo takų. Miego metu, labiausiai raumenų įskaitant genioglossus atsipalaiduoti. Per greito akių judėjimo etape (REM), raumenys visiškai atsipalaiduoti. Sušvelninimas genioglossus raumenų miego metu leidžia liežuvio bazę patenka atgal ir kvėpavimo takų užsidaro.

Pacientams, sergantiems obstrukcine miego apnėja dažnai nepraneša atsibunda naktį su kiekvienu apnėjos epizodas. Dažnai, per apnėja smegenų tik pažadina iš gilaus miego (eiga 3, 4, arba REM) į seklių lygio miego. Genioglossus raumenų tada sutartis ir traukia liežuvį į priekį taip, kad kvėpavimas gali būti imtasi. Pacientas gali likti miegoti, bet gilus miegas, kad yra svarbu, kad būtų visiškai pailsėję kitą dieną sutrinka.