Medicina


Kokios yra miego apnėja komplikacijų?

Obstrukcine miego apnėja (DALIS) gali būti rizikos faktorius dėl kitų sveikatos sutrikimų plėtra. Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija), širdies nepakankamumas, širdies ritmo sutrikimai, aterosklerozinių širdies liga, plaučių hipertenzija,, rezistentiškumas insulinui, ir net mirtį yra keletas žinomų sutrikimų negydoma obstrukcine miego apnėja.
Aukštas kraujo spaudimas

Miego apnėja sukelia aukštą kraujo spaudimą ir širdies problemų. Nutraukimas kvėpavimas dažnai naktį (kas 1-4 minučių) gali sukelti padidėjusio spaudimo, širdies. Kaip Deguonies įsotinimo kraujyje sumažėja ir apnėja toliau, Simpatinė nervų sistema (atsakingas už “kovoti arba bėgti” atsako įstaigos) yra aktyvuojamas. Ši kova arba skrydžio atsakymą siunčia nervų signalus kraujagyslių susitraukimą (sugriežtinti) ir į širdį dirbti sunkiau. Kai laivai Traukiasi, daugiau kraujo yra siunčiamas į smegenis ir raumenis. Tačiau, tai didina kraujospūdį, kuriame reikalaujama, kad širdis dirbti sunkiau varinėti kraują mažesnių kalibro laivų. Kad, kartu su signalo širdies dirbti sunkiau ir mažiau deguonies kiekis kraujyje nuo apnėja, didina stresą dėl širdies per visą naktį. Miego metu paprastai tada, kai širdis mažiau nuveikti ir gali “poilsio.”

Tarp pacientų su obstrukcine miego apnėja, kurios neturi didelio kraujospūdžio, 45% plėtos aukšto kraujo spaudimo per ketverius metus. Jei nagrinėti pacientų, kurie sunkiai kontroliuoti kraujo spaudimą, kad yra, atsižvelgdama daugiau nei vieną vaistą kontrolės, 80% turėti obstrukcinė miego apnėja. Kai sergant obstrukcine miego apnėja yra laikomas kraujospūdis sumažėja.
Širdies komplikacijos

Už širdies nepakankamumo rizika didėja iki 2.3 kartų ir insulto riziką 1.5 kartus su obstrukcine miego apnėja.

Obstrukcinė miego apnėja gali komplikuoti prieširdžių virpėjimo gydymas. Prieširdžių virpėjimas yra būklė, kurios viršutinė dalis širdies (prieširdžio) yra Pēršana iš koordinavimo su apatinėje dalyje (skilvelis). Gydymas yra cardiovert širdies (statos prieširdžio bei leidžiančius sinchronizuoti su skilvelio). Po kardioversija, 50% pacientų buvo prieširdžių virpėjimo pasikartojimo, tačiau pacientams, sergantiems obstrukcine miego apnėja yra 80% pasikartojimo.

Pagaliau, obstrukcinė miego apnėja gali padidinti staigios mirties riziką. Staigi mirtis gali sunaikinti ne tik paciento, bet ir jų artimiesiems, pavyzdžiui, jei jie yra vairuojant automobilį, kai mirtis įvyksta.