Medicina


Kaip yra obstrukcinė miego apnėja diagnozuojama ir vertinami?

Istorija ir fizinę apžiūrą

Obstrukcinė miego apnėja gali būti diagnozuojama ir vertinami subjektyviai (tariamo ar šališka) ir tikslas (faktinis, remiantis empiriniais duomenimis,) metodai. Subjektyviu metodu, kad priemonės, sergant obstrukcine miego apnėja dėl pacientų poveikį, pavyzdys yra Epworth mieguistumo skalė.

Epworth mieguistumo skalė yra savarankiškai pranešti bandymo, kuriuo nustatoma, kad mieguistumas sunkumo. Asmuo kursus, užmigimas per konkrečią veiklą tikimybė. Naudojant skalę nuo 0-3 Toliau, iš dozing rizika gali būti klasifikuojama iš toliau pateiktoje diagramoje,.

0 = Netur užmigti
1 = Šiek tiek rizikos užmigimas
2 = Vidutinis pavojus užmigti
3 = Didelė tikimybė užmigti

Padėtis rizika Dozing
Sėdi ir skaitymo
Televizoriaus žiūrėjimas
Foje neaktyvūs gaktos vieta
Kaip į automobilio keleivių jojimo už valandą be pertraukos
Atsigulus į poilsį po pietų
Sėdi ir kalbi su žmogumi
Sėdi tyliai po pietų be alkoholio
Be automobilio, kol sustojo už kelių minučių eismas

Po reitingavimo kiekvienos kategorijos, Bendras rezultatas yra apskaičiuojamas. Diapazonas yra 0-24, su aukštesnių rezultatų rodo didesnį mieguistumą.

Puolimas:

* 0-9 = Vidutinis mieguistumui

* 10-15 = Didelis mieguistumas dienos metu

* 16-24 = Vidutinio sunkumo arba sunkus mieguistumui

Karščiausios jį žemyn toliau, Didelis mieguistumas dienos metu yra didesnis nei 10. Pirminis snorers paprastai rezultatas mažiau kaip 10, ir asmenims, turintiems vidutinio sunkumo ar sunkus miego apnėja paprastai rezultatas didesnis nei 16. Savęs pranešė, subjektyvus priemones, tokias kaip Epworth mieguistumo skalė paprastai yra derinami su išsamią ligos istoriją. Istorija apima klausimus apie:

* darbo našumui,

* mieguistumas dieną,

* vairuotojo ir avarijos istorija,

* napping,

* užmigimas posėdžių metu, ir

* sumažėjo atmintis.

Kitas fizinis patikrinimas atliekamas išnagrinėti galimus kvėpavimo takų kolapsas sritis.

* Į nosį, tai apima ir pertvaros, turbinates, nosies polipų, adenoid hipertrofija, ir nosiaryklės (atgal į nosį).

* Į burną, gomurys, Tonzilės, liežuvėlis, ryklės sienelės, ir kaklo perimetras yra visų tirtų.

* Lankstus nasopharyngoscopy paprastai atliekama siekiant ištirti kvėpavimo metu aktyvūs kvėpavimas ir imituoti knarkimas manevrus. (Nasopharyngoscope yra optinio pluošto, lankstus vamzdelis maždaug 18 cm ilgio ir colio dydžio aštuntą skersmens, dėl jų galutinio kameros. Kamera pabaigoje įterpiamas per nosies pereiti prie viršutinės gerklės ar ryklės kur liežuvio ir gomurio veiksmai gali būti pastebėtas.)

Polisomnografija

Pagrindinis tikslas testas obstrukcinė miego apnėja yra polisomnografija, taip pat vadinama miego tyrimas. Šis bandymas priemonių skirtingų fizinių ir fiziologinių parametrų, o objektas yra miega. Per dalyvavo polisomnografija, technikas pastebi asmuo miega ir monitoriai tachografų iš miego laboratorija nustatymas. Tipiškas polisomnografija bandymas apima:

* elektroencefalograma (EEB) stebi smegenų bangas,

* elektro-oculogram (EEE) monitoriai akių judesius,

* electromyogram (EMG) stebi raumenų aktyvumas,

* matavimo burnos ir nosies oro srovės,

* matavimo krūtinės ir pilvo judėjimas,

* garso įrašymo knarkimas garsumą,

* kraujo deguonies koncentracijos (oximetry), ir

* vaizdo stebėjimo dalyko studijų metu,.

EEG (elektroencefalograma) stebi smegenų bangas, ir gali būti naudojama siekiant nustatyti miego ar budrumui lygis. Tai naudinga nustatant, ar įvykis (kvėpavimo ar galūnių judėjimas) sutrikdo miego lygis.

EOG (elektro-oculogram) priemonės akių judesius naudojant lipdukas elektrodų sudedamos arti viena kitos akys. Per REM miego (Dreaming miego), akis paprastai pereiti nuo pusės iki pusės. Šis vertinimas gali padėti nustatyti REM miego trukmė.

EMG (electromyogram) priemonių raumenų judesių. Dažnai, papildomas monitorius yra ant smakro iki priemonė atpalaiduoti raumenis (tonas). Pirmajame etape 1-4 miegoti yra pradinis raumenų tonusas; tačiau, per REM miego visi raumenys atsipalaiduoja. EMG taip pat padeda nustatyti REM trukmė miego. Iš kojų EMG gali būti naudojamas siekiant aptikti “neramių kojų sindromas” arba periodinę kojų judesius miego metu.

Žodinė ir nosies oro srautas gali būti matuojamas kelis skirtingus metodus, siekiant padėti nustatyti dydį ir dažnumą kvėpuoti miegant. Krūtinės ir pilvo judesių atsirasti su kiekviena bandymas kvėpuoti ir gali būti naudojamas atskirti centrinės miego apnėjos ir obstrukcinė miego apnėja. (Per centrinę miego apnėja, signalas imtis kvėpavimas nėra pateikta, todėl raumenys nebandykite atsikvėpti. Per obstrukcine miego apnėja, raumenys bando atsikvėpti, bet nė vienas oro juda.)

Matavimas knarkimas garsas gali būti naudojama kiekybiškai knarkimas. (Kartais matavimo reikia įtikinti ką nors, kad jie knarkimas problema.) Jis taip pat gali būti naudojami vertinant pokyčius po gydymo knarkimas.

Oximetry matuoti deguonies sumažėjimas kraujyje per apneas ir hypopneas.

Vaizdo monitorius yra ypač naudingas atskleidžiant judėjimo sutrikimai, parasomnias, arba traukuliai miego metu. (Dažnai pacientas neprisimena lunatizmas, miego kalbėti, ar kitų parasomnias, taigi video yra naudinga peržiūrėti paciento renginius.)

Po polisomnografija baigtas duomenys analizuojami valdybos patvirtintą miego specialistas. Iš apneas numeris, hypopneas, kojų judesius, ir desaturations taip pat miegoti lygiai visiems įrašytiems į oficialią ataskaitą, ir diagnozė.

Nors pagrindinis tikslas testas obstrukcine miego apnėja miego tyrimas (polisomnografija); kiti testai obstrukcinė miego apnėja yra:

* Keli užmigimo bandymo (MSLT) ir

* Techninė priežiūra Būsena bandymo (ST)

Keli užmigimo bandymo

Tiems, kurie ataskaitose buvo mieguistas per dieną, kartais naudinga įvertinti, kaip mieguistumas jie. Taip pat, po gydymo miego sutrikimų gydytojas gali norėti priemonė gerinti mieguistumui. Nemiga gali būti matuojamas su Kelių užmigimo bandymo (MSLT).

Iš esmės, MSLT priemonių, kaip greitai žmogus užmiega per dieną. Ji turi būti daroma po nakties miego tyrimas (polisomnografija), kokie dokumentai turėtų pakankamą galimybę miego naktį prieš. Bandymas susideda iš 4-5 miega, kad paskutinis 20 minučių ir yra išdėstyti dvi valandas, išskyrus. Asmuo yra pavesta pabandyti užmigti. Vidutinis laikas užmigti yra apskaičiuojamas visų keturių ar penkių bandymų. Normalus laikas bus didesnis nei 10 minučių užmigti. Pernelyg didelis mieguistumas yra mažiau nei penkias minutes užmigti.
Techninė priežiūra Būsena bandymo

Iš Būsena Bandymo priežiūra (ST) taip pat priemones, mieguistumas dieną. Šiame bandyme asmuo yra pavesta pabandyti sustabdyti miega. Tai kartojama keturis 40 minučių trukmės seansus dviejų valandų pertrauka. Ne užmigimas arba keturių testų yra stipriausia tikslas priemonė ne mieguistumui.

Kai kurios agentūros naudoti šiuos bandymus siekdama užtikrinti, kad jų darbuotojai būtų ne pernelyg mieguistas, o darbe. Konkrečiai, aviacijos bendrovių pilotai ir sunkvežimių vairuotojams, kurie mieguistumas, reikia išbandyti. Tai daroma už visuomenės saugumą ir darbo našumą. Deja, nėra bandymo, kuris garantuos, kad kažkas bus ne užmiega savo darbo arba vairuojant.
Sunkumo lygiai sergant obstrukcine miego apnėja

Obstrukcinė miego apnėja gali būti kvalifikuojami kaip nesunkus, vidutinis, ar sunkus. Ši stratifikacijos padeda nustatyti gydymo kryptis. Pavyzdžiui, kai gydymo, kuris yra puikus lengvas miego apnėjos beveik visada nebus sunkių miego apnėja.

Sunkumo lygis yra matuojamas polisomnografija. Į vieną klasifikavimo skalę, naudojant apnėjos-hypopnea indeksas, lengvas obstrukcine miego apnėja 5-15 events per hour, vidutinio sunkumo obstrukcinė miego apnėja 15-30 events per hour, ir sunkia obstrukcine miego apnėja yra daįvykiai per valandąents per hour.