Medicina


Kas yra priedėlis?

Priedėlis yra uždaro tipo, siauras vamzdelis, teikia Akloji žarna (pirmoji dalis dvitaškis) kaip kirminas. (Anatominių pavadinimą priedėlyje, vermiform priedėlis, tai kirminas panašus apendiksas.) Vidinis pamušalas priedėlio gamina nedidelį kiekį gleivių teka priedas ir į Akloji žarna. Tokio priedėlio sienos yra limfinės audinio, kuris yra dalis imuninės sistemos formavimo antikūnų. Kaip ir dvitaškis poilsio, tokio priedėlio sienos taip pat yra raumenų sluoksnis.

Kas yra apendicitas?

Apendicitas yra uždegimas priedėlyje. Manoma, kad apendicitas prasideda tada, kai iš priedėlio atidarymo į Akloji žarna užsikemša. Užsikimšimas gali būti dėl kaupiasi tirštas gleivių per priedėlyje arba išmatose, kuris atvyksta priedas iš Akloji žarna. Gleivių išmatose sukietėja, tampa roko, ir blokuoja atidarymo. Ši roko vadinamas fecalith (pažodžiui, kėdžių, rock). Kitais kartais, limfinės audinių priedėlyje gali išsipūsti ir blokuoti priedėlis. Bakterijos, kurios paprastai randamos per priedėlis tada pradeda pulti (užkrėsti) tokio priedėlio sienos. Organizmas reaguoja į invazija montavimo išpuolių bakterijos, ataka vadinama uždegimas. (Alternatyvių teorija apendicito priežastis yra pirminis vaisiaus priedėlis po plisti bakterijos ne priedėlyje.. Tokių plyšimo priežastis yra neaiški, bet tai gali būti susiję su pokyčių, kurie atsiranda limfos audinio, kuris atitinka iš priedėlio sienos.)

Jei uždegimas ir infekcija plinta per priedėlio sienos, priedėlis gali griauti. Po lūžio, infekcija gali išplisti po visą pilvą; tačiau, paprastai ji apsiriboja nedidelių zonoje aplink priedėlis (formavimo apylinkių appendiceal pūlinys).

Kartais, įstaiga yra sėkmingas, kurių sudėtyje yra (“gijimas”) be chirurginio gydymo apendicitas, jei infekcija ir kartu uždegimas neplistų visoje pilvo. Uždegimas, skausmas ir simptomai gali išnykti. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus pacientams ir kai antibiotikai yra naudojami. Pacientams, tada gali ateiti pas gydytoją, ilgai po apendicito su vienkartine ar teisinga pilvo apačioje masę, kuri yra dėl to, randai, kad įvyksta gydymo epizodas. Ši vienkartinė gali kelti vėžio įtarimas.