Medicina


Kaip apendicitas diagnozuota?

Diagnozė prasideda kruopščiai istorijos, fizinio tyrimo. Pacientai dažnai aukštatemperatūrių, ir ten paprastai bus vidutinio sunkumo ar sunkia jautrumas dešiniajame apatiniame pilvo, kai gydytojas stumia ten. Jei uždegimas išplitęs į pilvaplėvės, yra dažnai atšoka švelnumas. Tai reiškia, kad kai gydytojas stumia ant pilvo ir tada greitai spaudai ranką, skausmas tampa staiga, bet transiently blogiau.

baltųjų kraujo ląstelių skaičius

Baltųjų kraujo ląstelių skaičius kraujyje paprastai tampa padidėjusi infekcijos. Ankstyvą apendicitas, prieš infekcija rinkiniai, ji gali būti normali, bet dažniausiai yra bent lengvu pakilimu net anksti. Deja, apendicitas ne tik sąlyga, kad sukelia padidėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis. Beveik visos infekciją arba uždegimą gali sukelti šis skaičius yra neįprastai didelis. Todėl, padidėjęs baltųjų kraujo kūnelių vien negali būti naudojamas kaip apendicitas ženklas.

Šlapimo

Šlapimo yra mikroskopinis tyrimas šlapime, kuris aptinka raudonųjų kraujo kūnelių, baltųjų kraujo ląstelių ir bakterijų šlapime. Šlapimo paprastai yra nenormali, kai yra uždegimas ar akmenų inkstuose ar šlapimo pūslės, kurios kartais gali būti supainioti su apendicitas. Todėl, nenormalus šlapimo rodo, kad yra inkstų ar šlapimo pūslės problemos, o normalus šlapimo labiau būdinga apendicitas.

Pilvo X-Ray

Pilvo rentgeno gali aptikti fecalith (grūdintas ir sukietėję, žirnių dydžio gabalas išmatose, kuris blokuoja appendiceal atidarymo) kad gali būti apendicitas sukelti. Tai ypač aktualu vaikams.

Ultragarsas

Ultragarsas yra neskausmingas procedūra, kuri naudoja garso bangos nustatyti organų viduje kūno. Ultragarso gali nustatyti išsiplėtusioje priedėlyje arba pūlinys. Tačiau, per apendicitas, priedėlis gali būti vertinamas tik 50% pacientų,. Todėl, nematau priedėlio metu ultragarsu neatmeta apendicitas. Ultragarso taip pat yra naudingas moterims, nes gali išskirti sąlygų buvimas dalyvauja kiaušidės, kiaušintakių ir gimdos, kad gali imituoti apendicitas.

Bario klizma

Bario klizma yra rentgeno tyrimas, kai skysčio bario yra įtraukiamas į dvitaškis iš išangės užpildyti dvitaškis. Šis testas gali, kartais, parodyti apie gaubtinės įspūdį apie priedėlio srityje, kur nuo gretimų uždegimas pažeidžia storosios žarnos uždegimas. Bario klizma taip pat gali netaikyti kitų žarnyno problemų, kad imituoti apendicitas, Pavyzdžiui Krono liga.

Kompiuterinė tomografija

Pacientams, kuriems nėra nėščia, CT Scan apie priedėlio plotas yra naudinga diagnozuojant apendicitas ir užmiesčio appendiceal abscesai, taip pat išskyrus kitų ligų pilvo ertmės organų ir dubens, kad gali imituoti apendicitas.

Laparoskopija

Laparoskopija yra chirurginė procedūra, kurioje mažų fiberoptic vamzdis su kamera yra įterpiamas į pilvą per mažas punkcija padaryta pilvo sienos. Laparoskopija leidžia tiesiogiai atsižvelgiant į Priede taip pat į kitus pilvo ir dubens organų. Jei apendicitas yra nustatyta,, uždegimas priedėlyje galima nuimti tuo pačiu metu. Apie laparoskopija skriauda, palyginti su ultragarso ir kompiuterinės tomografijos skenavimas, kad juo reikalaujama narkoze.

Nėra nė vieno bandymo, kad bus diagnozuoti apendicito su tikrumo. Todėl, požiūris į įtariamą apendicitas gali būti stebėjimo laikotarpio, bandymus, kaip anksčiau aptartos, arba chirurgijos.