Zāles


Kas ir podagra? Kas ir hiperurikēmiju?

Podagra ir slimība, kas izriet no pārslodzes urīnskābes daudzums organismā. Šī urīnskābes pārslodzes rezultātā veidojas tiny kristāli urātu, ka depozīts organisma audos, īpaši savienojumi. Ja kristāli veidā locītavās, tas izraisa atkārtotu uzbrukumu locītavu iekaisumu (artrīts). Podagra ir uzskatāms hroniska un progresējoša slimība. Hroniskas podagras var izraisīt arī noguldījumu cieto gabalos, no urīnskābes audos, jo īpaši un ap locītavām un var izraisīt locītavu iznīcināšanu, samazinājās nieru funkcijas, un nieru akmeņi (nefrolitiāzi).

Podagra ir unikāla atšķirība ir viens no visbiežāk reģistrē medicīniskās slimībām visā vēsturē. Tas bieži vien ir saistīta ar iedzimta anomālija organisma spēju apstrādāt urīnskābes. Urīnskābes ir iedalījums produkts purīnu kas ir daļa no daudzu pārtikas mēs ēdam. Darbā urīnskābes anomālijas var izraisīt lēkmes sāpīga artrīta (podagras lēkme), nierakmeņi, un blokādes nieru filtrēšanas kanāliņu ar urīnskābes kristāli, rezultātā nieru mazspēju. No otras puses,, daži cilvēki var attīstīties tikai paaugstināts urīnskābes līmeni (hiperurikēmiju) bez izpausmes podagra, piemēram, artrīts vai nieru darbības traucējumi. Paaugstinātu urīnskābes līmenis asinīs bez simptomiem valsts tiek saukta par asimptomātisku hiperurikēmiju. Asimptomātiska hiperurikēmiju tiek uzskatīts par priekšteci valsts attīstībai podagra. Termins podagras attiecas slimība, kas izraisa pārslodzi urīnskābes daudzums organismā, kā rezultātā sāpes locītavu uzbrukumiem un noguldījumu gabalos, no urīnskābes kristāli ķermeņa audu.

Podagras artrīta parasti ļoti sāpīgas uzbrukumu ar ātras locītavu iekaisumu. Locītavu iekaisums ir nogulsnēts ar noguldījumu urīnskābes kristāli kopējā šķidruma (sinoviālā šķidruma) un locītavu odere (sinoviālo odere). Intense locītavu iekaisums izpaužas kā imūnā sistēma reaģē, izraisa leikocītu aprīt urīnskābes kristāli un ķīmisko kurjeriem iekaisuma, lai varētu atbrīvot, izraisa sāpes, siltuma, un apsārtums kopīgo audu. Kā podagra gaitā, gada podagras artrīta uzbrukumi parasti notiek arvien biežāk un biežāk papildu locītavās.

, Kuru ir ietekmējis podagra?

Aptuveni 5 miljoni cilvēku, ASV cieš no podagra. (Vai tu zināji, ka neviens cits kā Bendžamins Franklins bija briesmīgi sāpīga podagras artrīta?) Podagra ir deviņas reizes biežāk vīriešiem nekā sievietēm. Pārsvarā uzbrūk vīriešiem pēc pubertātes, ar maksimālo vecumu 75. Sievietēm, podagras lēkmes parasti rodas pēc menopauzes.

Kaut arī paaugstināts līmenis asinīs urīnskābes var norādīt paaugstināts podagra, starp hiperurikēmiju un podagru attiecības nav skaidrs. Daudziem pacientiem ar hiperurikēmiju nerodas podagra (asimptomātiska hiperurikēmiju), bet daži ar atkārtotu podagras lēkmes pacientiem ir normāls vai pazemināts urīnskābes līmeni. Patiesībā, līmenis asinīs urīnskābes nereti pazemina laikā akūtas lēkmes podagras. Starp vīriešu vidū ASV, aptuveni 10% ir hiperurikēmiju. Tomēr, tikai neliela daļa no tiem ar hiperurikēmiju patiešām attīstīt podagra.