Zāles


Kas ir Aspergera sindroms?

Aspergera sindroms, pazīstams arī kā Aspergera traucējumi vai Aspergera sindroms ir viens no grupas neiroloģiskas dabas attīstības traucējumi, kas ietekmē indivīda uzvedību, izmantošana valodas un saziņas, un veidu sociālās mijiedarbības. Aspergera traucējumi ir raksturots kā viens no autisma spektra traucējumiem (kas ietver arī autisma traucējumu, Tiesības traucējumi, bērnu disintegrative traucējumi, un visaptverošas attīstības traucējumi, kas nav minēti citur [PDD-NOS]), kaut Aspergera sindroms tiek uzskatīts par vieglāka, vai augstākās darbību, diapazonā no šā spektra. Ir vēl daži par to, vai Aspergera sindroms ir jāuzskata par atsevišķu klīnisko vienību vai vienkārši strīds, ir augsts funkcionējošu veidu autisma. Cilvēki ar Aspergera sindromu ir normāls, lai virs vidējā izlūkdatus, bet parasti ir grūtības ar sociālo mijiedarbību un bieži ir izplatīta, absorbcijas intereses īpašām tēmām.

Aspergera sindroms ir nosaukta par Dr. Hans Aspergera, Austrijas pediatrs, kurš pirmais aprakstīja nosacījumu 1944. Dr. Aspergera aprakstīts četri zēni, kas parādīja “trūkums empātija, maz spēja veidot draudzību, vienpusēja saruna, intensīva absorbcijas īpašu interesi, un lempīgs kustības.” Sakarā ar to obsessive intereses un konkrētas tēmas zināšanu, viņš sauc zēniem “maz profesoriem.” Amerikas Psihiatriskā asociācija (APA) atzīst Aspergera traucējumi kā īpašu vienību un publicē diagnostikas kritērijiem diagnostika un garīga rakstura traucējumiem-IV statistikas rokasgrāmatas (DSM-IV) in 1994. Pavisam nesen, ievērojamu pēc apspriešanās ieteica APA “subsuming” Aspergera sindroms uz Autism spektra traucējumi nākamo izdevums DSM-V, Tomēr ir bijusi pārlieku liela zinātniskās debates par šo lēmumu, un tā kā šis izdevums ir nevarētu būt apstiprināts un publicēts līdz 2013, būs vairāk debates par šo jautājumu.

Šodien, daudzi eksperti šajā jomā uzsver īpašu dāvanas un pozitīvos aspektus Aspergera sindromu un uzskata, ka, lai pārstāvētu dažādas, bet ne vienmēr ar trūkumiem, domāšana. Pozitīvās īpašības cilvēki ar Aspergera sindromu ir aprakstīts kā izdevīgu daudzās profesijās un ietver:

* pilnveidot spēju koncentrēties uz informāciju,

* spēja būt neatlaidīgam īpašās intereses, bez aizraut citi’ atzinumus,

* spēja strādāt patstāvīgi,

* atzīšanu, modeļus, kas var neatbildētos citi,

* intensitāte, un

* oriģinālu domāšanas veidu.

Dr. Temple Grandin, atzīmēja inženieris, autors, un profesors, kurš cieš no Aspergera traucējumi, uzskata, ka viņas stāvoklis ir aktīvs savā profesionālajā dzīvē.

Lai gan Aspergera sindromu diagnoze nav iespējama bez tiešas pārbaudes un novērošanas indivīda, tā ir ieteica daži autori, ka daudzi veiksmīgi vēsturiskiem datiem varētu būt bijusi Aspergera sindroms, tostarp Mozart, Albert Einstein, Benjamin Franklin, Thomas Jefferson, un Marijas Kirī vārdā nosaukto. Protams, galīgo diagnozi vēsturiskiem datiem ar Aspergera sindromu nav iespējama, un daudzi iezīmes piemīt cilvēkiem ar Aspergera sindromu var rasties sakarā ar intelektuālās apdāvinātības vai pat uzmanības deficīta traucējumi (ADD).