Zāles


Kādas ir pazīmes un simptomi Aspergera sindroms?

Sociālās uzvedības simptomi var sākties jau zīdaiņa vecumā. Raksturīgie atšķirības novērotas sociālās attīstības, bet šīs izmaiņas ir grūti noteikt maziem bērniem, un to var attiecināt uz otru nosacījumu vai netiek uztverta kā neparasti. Vairumā gadījumu Aspergera sindroms ir noteikti, ja bērns ir skolas vecuma vai vecāki; pētījumi ir parādījuši vidējo vecumu, diagnozi 11 gadu. Daži no simptomiem, kas var būt, ir:

* trūkst sabiedrības informētības;

* intereses trūkums par socializing / iegūt draugus;

* ir grūtības, un uzturēt draudzību;

* nespēja secināt domas, jūtas, vai emocijas citu;

* nu uzmanīgi skatīties pārāk uzmanīgi vai izvairīties no acu kontakta;

* trūkums mainās sejas izteiksme, vai lietot pārspīlēti sejas izteiksmes;

* izmantošanas trūkums vai žestiem izpratni;

* neievērošana starppersonu robežas;

* neparasti jutīgi pret trokšņiem, pieskarties, smakas, garšo, vai vizuāliem stimuliem;

* elastības trūkumam un pārāk stingru ievērošanu vai atkarība no rutīnas; un

* stereotipiem un vairākkārtējai motoru modeļus, piemēram, roku plivināšana vai roku vicināšanu.

Vēl viens raksturīga iezīme Aspergera sindroms ir klātbūtni perseverative un obsessive intereses īpašām tēmām (piemēram, automobiļos vai vilcienos, vai pat šaurāku tēmām, piemēram, putekļsūcēji), kas var būt maza interese citiem.

* Šīs intereses ir neparasti atkārtojas un intensīvi, salīdzinot ar citām bērnu intereses.

* Īpašas vai šaurās intereses paliek uzmanības centrā ir bērna interesēs, un saruna par spīti centieniem novirzīt bērna uzmanību.

Valodas attīstību bērniem ar Aspergera sindromu parasti normālā, pretstatā citiem autisma nosacījumi. Bērni ar Aspergera sindromu ir normāla rādītāji par testi valodas funkciju saistīti vārdnīca, sintakse, un gramatika. Patiesībā, daži eksperti uzskata, ka normālas valodas attīstības klātbūtne, lai atšķirtu Aspergera sindroms no augstas funkcionējošu autisms. Tomēr, izmantošanu vai valodas prasmēm tiek mainīta cilvēkiem ar Aspergera sindromu:

* Savu runu var neorganizēta vai kas attiecas uz diskusiju, vai arī tie var koncentrēties arī uzstāt uz to noteiktā teritorijā interešu (skatīt iepriekš) sarunās.

* Izmaiņas balss un runas (piemēram, runājot pārāk skaļi vai būtiski, izmantojot invariantu signālu, skaļi piķis, runājat pārāk ātri vai pārāk lēni) var novērot arī.

* Valoda var interpretēt burtiski, un grūtības var rasties ar mutisko valodu īpašā kontekstā.

* Ir grūtības ar izsmalcinātu valodas lietojuma, piemēram, ironija un sarkasms.

Skolā, bērniem ar Aspergera sindromu parasti Excel ar rote mācīšanās bieži ir nepieciešami gadu sākumā pakāpes. Kā viņi saņem vecāki, tās var būt grūtāk skolā rakstura dēļ ir lasīšana un rakstveida uzdevumi. Speciālā izglītības atbalsta dažkārt, bet ne vienmēr, nepieciešams.

Dažreiz, cilvēki ar Aspergera traucējumi ir citi ar tām saistīti psihiskie traucējumi vai var izrādīties uzvedību, kas ir raksturīgi citi nosacījumi. Daži kopīgi ar tām saistītus nosacījumus iekļauj šādu (bet tie ne vienmēr ir klāt):

* Uzmanības deficīta hiperaktivitātes traucējumi (ADHD)

* Trauksme

* Opozicionāra izaicinošs traucējumi vai citas graujošas uzvedības traucējumi

* Depresijas vai citu garastāvokļa traucējumiem