Zāles


Kādi ir veidi, azbesta šķiedru?

Ir divas galvenās grupas šķiedras, amphiboles un hrizotila šķiedru. Krizotils (balto azbestu), ko sauc arī par “Serpentīns” šķiedras, ir garas un krokainajām. Amphiboles, sen taisni šķiedras (tostarp aktinolītu, amozītu, anthrophyllite, krokidolītu, un tremolītu) ir daudz vairāk var izraisīt vēzi gļotādas plaušu (mezoteliomu) un rētošanos gļotādas plaušu (pleiras fibroze). Nu šķiedru grupas var izraisīt slimība plaušu, piemēram, azbestoze.

Attīstības azbesta risku saistīto plaušu vēža risku svārstās starp šķiedras. Pētījumi par pacientu grupām pakļautas hrizotila šķiedru liecina tikai nedaudz pieaugot riska. No otras puses,, iedarbības amphibole šķiedru vai abu šķiedru veidiem palielina risku saslimt ar plaušu vēzi divas reizes. Lai gan Darba drošības un veselības pārvalde (OSHA) ir standarta darba vietā azbesta iedarbību (0.2 šķiedras / ml gaisa), ir debates par to, kas ir droša iedarbības līmeni. Lai gan daži uzskata, ar azbestu saistītas slimības ir “slieksni parādība,” kas prasa noteiktu iedarbības līmeni slimības izplatība, citi uzskata, ka nav droša līmeņa azbesta.

Lielākajā daļā ēku, azbests nekļūst gaisā. Tomēr, virsmām, kuras ir bojātas vai traucēta var izraisīt azbesta kļūt ieelpojama. Augstās koncentrācijās var rasties pēc izciršanas, tuvu, vai remodeling azbestu- saturošiem materiāliem.

Samazināt azbesta iedarbības ietver vai nu atcelt vai aizzīmogošanu azbestu saturošu materiālu. Nepieredzējušiem mēģinājumi novērst azbesta var atbrīvot bīstamu daudzumu šķiedru.

Kāda šķiedru izmēra ir saistīts ar azbesta risku saistīto plaušu slimībām?

Atkarībā no to formas un lieluma, azbesta šķiedras noguldījumu dažādās jomās plaušu. Šķiedras ir mazāk nekā 3 mm vienkāršāk plaušu audu pārvietoties un uzliku ap plaušu (pleiras). Garšķiedru, lielāks nekā 5 mm (1/5 collas), pilnībā nevar pa scavenger šūnas (makrofāgu) un paliek plaušu audu. Šie azbesta šķiedru iedarbībai var izraisīt iekaisumu. Vielas kaitē plaušas, tad atbrīvo iekaisuma šūnas, kuras ir atbilde uz ārvalstu azbesta materiālu. Šo garu šķiedru plaušu audos un izraisa iekaisumu noturība šķiet uzsākt procesu vēža veidošanās.

Kā iekaisumu un bojājumu audos ap azbesta šķiedru turpinās, rezultātā rētu var pagarināt no maza elpceļu uz lielākām elpceļus un tiny gaisa maisus (alveolās) gada beigās elpceļu. Dažas no šīm šķiedrām, var pāriet uz virsmas plaušu, ja tie veido plāksnes (balts-pelēks reģionos rētas audu) audos gļotādas plaušu (pleiras). Smagos gadījumos azbestozes, rētu gan plaušu un uzliku audi var rasties.