Zāles


Kādi ir simptomi ascīta?

Var būt bez simptomiem, kas saistīti ar ascītu, jo īpaši, ja tas ir maigs (parasti ne vairāk par 100 - 400 ml pieaugušajiem). Jo vairāk šķidruma uzkrājas, palielinātu vēdera apkārtmērs un izmērs parasti redzams. Sāpes vēderā, diskomforts, un vēdera uzpūšanās arī tiek bieži uzskatīts par ascīta kļūst lielāks. Elpas trūkums var notikt arī ar lielu ascītu, jo pieauga diafragmas spiediens un šķidruma migrāciju pāri diafragmas rada pleiras izsvīdumu (šķidrumu ap plaušām). Kosmētiski izkropļojošas liels vēders, sakarā ar ascīts, ir arī kopējas rūpes, dažiem pacientiem.

Kādi ir riska faktori ascīta?

Visbiežākais iemesls ascīts ir aknu ciroze. Daudzi no riska faktoriem ascīts un ciroze ir līdzīgi. Visbiežāk riska faktori ir B hepatīta, C hepatītu, un ilgstoša alkohola lietošana. Citi iespējamie riska faktori ir saistīti ar citiem stāvokļiem, piemēram, sastrēguma sirds mazspēju, ļaundabīgu audzēju, un nieru slimības.

Kas ir ascīts?

* Ascīts attiecas uz neparastiem un uzkrāšanos šķidrumu vēdera (peritoneālā) dobums.

* Visbiežākais iemesls ascīts ir aknu ciroze.

* Attieksme pret ascīts ir atkarīga no tās pamatcēlonis.

Ascīts ir šķidruma uzkrāšanās (Parasti serozs šķidrums, kas ir bāli dzeltens un dzidrs šķidrums) uz vēdera (peritoneālā) dobums. Vēdera dobuma atrodas zem krūšu dobumā, jāatdala ar diafragmu. Ascitic šķidruma var būt daudz avotu, piemēram, aknu slimības, vēža, sastrēguma sirds mazspēja, vai nieru mazspēju.