Zāles


Kādi ir simptomi un pazīmes separācijas trauksme traucējumi?

Simptomi separācijas trauksme var būt

* atkārtoti pārmērīga trauksme par kaut ko sliktu, kas notiek ar mīļajiem vai zaudējot to;

* pieaugošās bažas par nu pazaudēties vai tiek nolaupīti;

* atkārtotu vilcināšanos vai atteikumu iet uz dienas aprūpes centru vai skolas vai būt viena vai bez tuvinieku vai citi pieaugušie, kas ir svarīgi, lai vēlas bērnu;

* noturīga nevēlēšanās vai atteikumu iet gulēt naktī bez fiziski tuvu pieaugušo mīļajiem;

* atkārtoti murgi par to atdala no cilvēkiem, kas ir svarīgi, lai cietējs;

* un / vai atkārtotu fiziskas sūdzības, piemēram, galvassāpes vai stomachaches, ja atdalīšanas nu notiek vai arī ir paredzēts.

Lai pretendētu uz diagnozi atdalīšanas trauksme, trīs no iepriekšminētajiem simptomiem minimālo jābūt saglabājas vismaz mēnesi un nodarīt būtisku stresu vai problēmas ar skolu, sociālās attiecības, vai kādu citu jomu cietējs dzīves. Arī, traucējumi nav uzskatāmi par klāt, ja simptomi tikai tad, ja bērns cieš no dažām citām garīgās veselības problēmas, piemēram, šizofrēniju vai īpaša veida attīstības invaliditātes sauc izplatīta attīstības traucējumi. Skolas atteikums, ko sauc arī par skolas fobiju, var būt simptoms separācijas trauksme, bet tā var notikt arī kā simptoms citu trauksme un nav diagnoze pati par sevi.

Sociālo fobiju, Arī trauksme, atšķiras no separācijas trauksme, jo sociālo fobiju raksturo stipra bailes no visvairāk, ja ne visas, sociālo situāciju, ne tikai notikumi, kuru rezultātā atdalot no primārās aprūpētājiem. Šo slimību skar aptuveni 1% bērnu un pusaudžu līdz 5% pieaugušo.

Indivīdiem ar sociālo fobiju, var būt bērni, pusaudžiem, vai pieaugušajiem, un trauksme var traucēt cilvēka spēju darboties. Bērni ar šī problēma varētu būt grūtības ar virkni no parastās darbības, piemēram, rotaļājoties ar saviem vienaudžiem, runā klasē, vai runāt ar pieaugušajiem.