Medycyna


Systemowo-początek reumatoidalne zapalenie stawów nieletnich

Często najtrudniejszych postaci młodzieńczego zapalenia stawów jest systemowo-początek JRA, znany również jako choroby Stilla. Ta forma młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów zaczyna się wysoka gorączka i wysypka. Bardzo ważne jest w tym ustawieniu, aby upewnić się pacjent naprawdę nieletnich systemowo-początkiem reumatoidalnego zapalenia stawów, a nie inny stan, takich jak zakażenie. Jednym z najważniejszych ustaleń jest to, że gorączka minie co najmniej część każdego dnia ktoś z młodych systemowo-początkiem reumatoidalnego zapalenia stawów. Zwykle gorączka jest wysoka raz lub dwa razy dziennie. W tych czasach, dziecko wygląda bardzo chory i nie chce być dotykana, ale kiedy gorączka spada do normalnej, wyglądają i czują się lepiej. Czasami idzie całkowicie z dala i nigdy nie wraca po raz kolejny. Inne czasy, gorączka i wysypka odejść, ale zapalenie stawów rozwija się w czasie i mogą być bardzo poważne. Ta forma młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów może wiązać się z narządów wewnętrznych i rzadko jest “zagrażające życiu” choroba.

Zabiegi dla JRA systemowo-zachorowania m.in. niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ takich jak ibuprofen i naproksen), hydroksychlorochina (Plaquenil), kortyzon leki (takie jak prednizon i prednizolon), metotreksat, Odporna na choroby i, anakinra (Kineret). Niektóre badania sugerują, że talidomid może być skuteczny w leczeniu dzieci z systemowo-początek JRA.

Jakie są inne formy artretyzmu, które mogą wpływać dzieci?

Istnieje kilka innych form zapalenia stawów, które mogą mieć wpływ na dzieci i młodzież, które mogą być w oderwaniu od młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów. Ciekawe, te najczęściej wpływa starszymi dziećmi (większe niż 8 lat) i młodzieży, podczas gdy typowe młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów najczęściej występuje u małych dzieci. Jednym z nich jest nastolatek, który jest czynnikiem reumatoidalnym zapaleniem stawów, dodatnie z udziałem małych stawów rąk i stóp. Czynnik reumatoidalny jest znalezienie badania krwi, która jest obecna w większości dorosłych z reumatoidalnym zapaleniem stawów, ale nie występuje w większości dzieci z JRA. Jest obecny w tej grupie, ponieważ zazwyczaj są nastolatki, które dla dorosłych typu reumatoidalnego zapalenia stawów już na początku. Ponieważ jest to już na początku, jest to bardzo niepokojące grupy, i te dzieci muszą być traktowane agresywnie. Często przez całe życie będą mieli zapalenie stawów.

Inną formą zapalenia stawów, które jest powszechne w tym “starszych” grupy spondyloartropatii. Jest to rodzina chorób stawów, w których jest taki sam, ale z nimi problemy są bardzo różne. Typowe wyniki spondyloartropatii są szybkie zaangażowanie się biodra i innych dużych stawów. Ponadto, tych form zapalenia stawów zwykle są asymetryczne (po jednej stronie ciała jest bardziej poważnie narażony niż inne). Kluczowym odkryciem jest to, że te dzieci nie tylko zapalenie stawów, ale mają też zapalenie w miejscach, w których tkankach dołączyć do kości, takich jak ścięgna i więzadła. Często mają kostki lub ból pięty ze względu na zapalenie ścięgna w dodaniu do stopy. W niektórych przypadkach łagodny, zapalenie ścięgna następuje bez widocznych obrzęk stawów.

Ważne jest, aby rozpoznać spondyloartropatii jako odmienne od młodzieńczego zapalenia stawów, ponieważ optymalnego leczenia, monitorowanie, i wynik może być inny. Ponadto, trzeba uważnie patrzeć na dowód innych chorób, które mogą być związane z spondyloartropatie. Są to choroby zapalne jelit, łuszczyca, reaktywne zapalenie stawów, i Behceta zespół. Najbardziej niepokojące są dzieci z spondyloartropatii HLA B27-dodatnich chłopców. Są one na ryzyko zachorowania na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Jednak, większość dzieci z spondyloartropatii wydaje się to zrobić w miarę dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, dla dzieci, które są ujemne HLA B27 i nie mają związanych warunek, zapalenie stawów jest bardziej prawdopodobne niż JRA przychodzą i odchodzą, wielokrotnie w ciągu roku, ale jest mniej prawdopodobne, aby być bardzo poważne i szkodliwe. Niestety, mamy tylko dzieci z spondyloartropatii uznane za “inny” od połowy 1970, więc nie ma dobrych, długoterminowych obserwacji danych jest jeszcze dostępny.