Medycyna


Co to jest leczenie dla zespołu Sjögrena?

Leczenie chorych z zespołem Sjögrena jest ukierunkowany na poszczególnych obszarach ciała, które są zaangażowane i zapobiegania powikłań, takich jak zakażenie. Nie ma lekarstwa na zespół Sjögrena.

Suchość oczu może być wspomagane przez sztuczne łzy, przy użyciu eye-smar maści w nocy, i minimalizować wykorzystanie suszarki do włosów. Kiedy staje się bardziej sucha znaczący, okulista można podłączyć przewód łza zamknięte tak, że łzy są na oko już. Cyklosporyna krople do oczu (Restasis) zatwierdzonych leczniczych kropli do oczu, które mogą zmniejszyć stan zapalny gruczołów łzowych, poprawiając tym samym ich funkcji. Objawy infekcji oka (zapalenie spojówek), takich jak ropa, zaczerwienienie lub ból nadmierny, powinny być oceniane przez lekarza. Oprócz diety z oleju lnianego mogą również korzystać suchości oka.

Suchość w jamie ustnej może być wspomagane przez picie płynów, nawilżania powietrza, i dobrej opieki dentystycznej, aby uniknąć próchnicy. Uszczelnienie może być stymulowane do produkcji śliny ssania bez cukru cytrynowe krople lub wymazy gliceryny. Dodatkowe leczenia objawów suchości w jamie ustnej są leki na receptę, które są używki śliny, takich jak pilokarpiną (Salagen) i cevimeline (Evoxac). Leki te należy unikać osób z niektórymi chorobami serca, astma, lub jaskry. preparatów sztucznej śliny może złagodzić wiele problemów związanych z suchość w ustach. Na wiele z tych środków są dostępne jako produkty over-the-counter, w tym pasty do zębów, guma, i płukania jamy ustnej (Biotene). ciecz Numoisyn i pastylki do ssania dostępne są również w leczeniu suchości w jamie ustnej. Witamina E olej był używany z pewnymi sukcesami. Choroby jamy ustnej i zębów należy kierować jak najszybciej w celu uniknięcia bardziej poważnych powikłań. Staranne opieki stomatologicznej jest bardzo ważne.

Saltwater (soli) aerozole do nosa może pomóc suchość w nosie fragmenty. Pochwy smar należy rozważyć stosunek płciowy czy suchość pochwy, jeśli problem.

Hydroksychlorochina (Plaquenil) był pomocny dla niektórych objawów zespołu Sjögrena. Poważne komplikacje, takie jak zapalenie naczyń, może wymagać tłumienia układ odpornościowy leków, w tym kortyzon (prednizonu i innych) i / lub azatiopryny (Imuran.) lub cyklofosfamid (Cytoxan).

Zakażenia, które mogą skomplikować zespołu Sjögrena, skierowane są z odpowiednimi antybiotykami. Rak węzłów chłonnych (chłoniaka), rzadkie powikłanie zespołu Sjögrena, traktowany jest niezależnie.