Medycyna


Co to jest choroby Stilla?

Choroby Stilla, zaburzenia featuring zapalenie, charakteryzuje się wysoką gorączkę wybijanie, zanikający (przemijający) koloru łososiowego wysypka, i / lub stawów. Choroby Stilla opisano po raz pierwszy u dzieci, ale teraz jest znany z występowania, znacznie rzadziej, u dorosłych (w których jest dalej dorosłych wystąpienia choroby Stilla).

Co jest przyczyną choroby Stilla?

Było wiele szkół myślenia o przyczynie(z) z choroby Stilla. Jedna koncepcja jest taka, że choroby Stilla jest z powodu zakażenia bakteria. Innym pomysłem jest to, że choroby Stilla jest nadwrażliwość lub chorobą autoimmunologiczną. W rzeczywistości, przyczyną choroby Stilla nie jest jeszcze znana.

Jak Still pasuje choroby z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów?

Choroba Stilla jest jednym z rodzajów młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów (JRA) i jest również znany jako systemowo-początek JRA. Przez “systemowe” rozumie się, że wraz z zapalenia stawów to zwykle zaczyna się od objawów ogólnoustrojowych (całego ciała) choroby, takie jak wysoka gorączka, obrzęk gruczołu, i narządów wewnętrznych. Choroby Stilla pochodzi od angielskiego lekarza Sir George F. Jeszcze (1861-1941).

Jakie są objawy i oznaki choroby Stilla?

Choroby Stilla zazwyczaj zaczyna się od systemowego (całego ciała) objawy. Extreme może towarzyszyć zmęczenie fale o wysokiej gorączki, które wznoszą się codziennie 102 Stopni F (39 stopni C) lub nawet wyższy i szybko powrócić do normalnego poziomu lub poniżej. Fever kolce często występują w prawie w tym samym czasie każdego dnia. Słaby koloru łososiowego wysypka charakterystycznie przychodzi i odchodzi i nie grzybica.

Brak apetytu, nudności, i utrata masy ciała są wspólne. Jest także powszechnie obrzęk węzłów chłonnych, powiększenie śledziony i wątroby, i ból gardła. U niektórych pacjentów rozwój zapalenia w okolicy serca (zapalenie osierdzia) and lungs (zapalenie opłucnej), od czasu do czasu gromadzenie się płynu wokół serca (wysii płucdziowy) and lungs (wysięk w opłucnej). Artretyzm, z obrzęk stawów, najczęściej po wysypkę i gorączkę były obecne od jakiegoś czasu. Chociaż zapalenie stawów może być początkowo pomijane ze względu na dużą charakter objawów ogólnoustrojowych, każdy z choroby Stilla w końcu rozwija się ból i obrzęk stawów. Zazwyczaj polega to na wiele stawów (wielostawowe zapalenie stawów). Każde wspólne może mieć wpływ, chociaż istnieją preferencyjne wzorców wspólnym zaangażowaniu w choroby Stilla.