Medycyna


Jakie są objawy zapalenia stawów ręki i nadgarstka?

Najczęstsze objawy zapalenia stawów rąk obejmują ból, sztywność, i obrzęk w stawach. Ból jest zazwyczaj pogorszyła się, gdy połączenie jest przenoszone. Ponadto, ruchu stawu jest często ograniczone ze względu na ból i przykurcze stawów. Objawy mogą prowadzić do trudności w życiu codziennym działań, w tym sprzedaż wiązana buty, guziki przyciski, słoiki otwarcia, lub obracając klucz w zamku.

Objawów zapalenia stawów ręki obejmują zmiany w wyglądzie stawów. Stawy najczęściej dotknięte są zwyrodnieniowej stawów na końcach palców. Obrzęk i uderzeniami, lub węzłów, mogą pojawić się w małych stawów na terenie bazy paznokci. Te nierówności są nazywane węzłami Heberden i może być bardzo bolesne. Wspólne u podstawy kciuka może nabrzmiałe z kości ostrogi i powodować ból i kalectwo. Zniszczenia stawów prowadzi do silnego bólu, kiedy ściskając palce i mocno chwytając. Ograniczenie ruchu może również wspólne zmniejszyć zdolność do uchwycenia.

zapalenie stawów może powodować ból nadgarstka z ruchu nadgarstka lub chwytania i podnoszenia. zakres ruchu nadgarstka jest często ograniczona poprzez zapalenie stawów. Pacjenci zazwyczaj doświadczenia ulgą, gdy nadgarstek jest stabilizowana przez szyna.

Reumatoidalne zapalenie stawów często powoduje obrzęk, ból, i sztywność nadgarstków, jak również małe stawy w środku i podstawy palców. Choroba ta często powoduje deformacje strony. Tissue grudki zwane guzki reumatoidalne mogą tworzyć w stawach ręki i nadgarstka. Stawów palców i kciuka może zostać zniekształcone, na zlecenie zniszczenia wiązadła, tak, aby uchwycić i szczypanie ruchy nie są możliwe.

Jak pacjentów z zaburzeniami oceniane strony wspólne?

Rozpoznanie strony stawów zwykle obejmuje oceny objawów, badanie fizyczne, i wygląd rentgenowskie stawów. Badanie krwi jest czasami również pomocne w procesie oceny. operacji wymiany Wspólny staje się możliwości leczenia, gdy znaczne zniszczenia stawów i / lub deformacje są obecne.