Medycyna


Co to jest artroskopia?

Artroskopia jest zabiegiem operacyjnym, w którym wewnętrzna struktura wspólnego są badane w celu rozpoznania i / lub leczenia przy użyciu rurki-jak wyświetlanie instrument zwany artroskop. Artroskopia została spopularyzowana w 1960 roku i jest obecnie powszechnie na całym świecie. Zwykle, wykonywana jest przez ortopedów w poradni ustawienie. Kiedy wykonywane w poradni ustawienie, pacjentów zwykle powrót do domu po zabiegu.

Technika polega na włożeniu artroskopii artroskopu, małej rurki, która zawiera włókna optyczne i soczewki, poprzez małe nacięcia w skórze do wspólnej należy zbadać. Artroskopu jest podłączony do kamery wideo i wnętrza stawu jest widoczne na monitorze telewizora. Wielkość artroskopu zależy od wielkości badanego stawu. Na przykład, kolano jest zbadane artroskopu to jest około 5 milimetrów. Jest tak mały, jak Artroskopy 0.5 milimetrów do badania małych stawów, takich jak nadgarstek.

Jeśli procedury zostały przeprowadzone w Oprócz analizy wspólnego z artroskop, jest to tzw zabiegu artroskopii. Istnieje szereg procedur, które są wykonywane w ten sposób. Jeśli procedury można zrobić artroskopowo zamiast w tradycyjnych technik chirurgicznych, to zazwyczaj powoduje mniej uszkodzeń tkanek, powoduje mniejszy ból, i może sprzyjać szybszej naprawy.

W przypadku chorób lub stanów, co jest uważane artroskopii?

Artroskopia mogą być pomocne w diagnostyce i leczeniu wielu niezapalne, zapalny, i zakaźnej typu zapalenia stawów, jak również różnych urazów w obrębie stawu.

Niezapalne zwyrodnieniowej stawów, lub zapalenie kości i stawów, można zaobserwować, stosując artroskopu jak postrzępione i nieregularne chrząstki. Ostatnio, dla poszczególnych zużycie chrząstki u pacjentów młodszych, naprawa szczelin w chrząstce, za pomocą “wklej” pacjenta własnych komórek chrząstki zebranych i hodowane w laboratorium, był wykonany przy użyciu artroskop.

W zapalenia stawów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, U niektórych pacjentów z izolowanym przewlekłe obrzęki stawów może czasami skorzystać na artroskopowe usuwanie tkanek objętych stanem zapalnym stawów (synowektomii). Tkanki wyścielającej wspólnego (błony maziowej) można biopsji i badane pod mikroskopem, aby określić przyczynę zapalenia i odkrywaj zakażeń, takich jak gruźlica. Artroskopia może dostarczyć więcej informacji w sytuacjach, które nie mogą być diagnozowane po prostu zasysania (pobierania płynu z igłą) i analiza płynu stawowego.

Wspólne urazów stawów, dla których artroskopii rozważyć, obejmują łzy chrząstki (menisku łzy), szczepów więzadła i łzy, i pogorszenie chrząstki pod rzepka (rzepki). Artroskopia jest powszechnie stosowany w ocenie kolanach i ramionach, ale mogą być również wykorzystywane do badania i leczenia schorzeń w nadgarstku, kostek, i łokcie.

W końcu, luźne tkanki, takie jak wióry kości lub chrząstki, lub ciał obcych, roślin, takich jak kolce, , które stają się złożone w ramach wspólnego mogą być usunięte z artroskopii.