Medycyna


Jakie są objawy wodobrzusza?

Nie może być objawów związanych z wodobrzuszem zwłaszcza jeśli jest łagodny (zwykle mniej niż około 100 - 400 ml u osób dorosłych). Ponieważ coraz więcej gromadzi się płyn, wzrost brzusznej obwód i rozmiar są powszechnie postrzegane. Ból brzucha, dyskomfort, i wzdęcia są również często postrzegane jako wodobrzusze staje się większa. Duszność może dzieje się z dużymi wodobrzusze z powodu zwiększonej presji na membranę i migracji płynu przez membranę powodując wysięk opłucnej (płynu wokół płuc). Kosmetycznie szpecące duży brzuch, ze względu na wodobrzusze, jest wspólnym problemem u niektórych pacjentów.

Jakie są czynniki ryzyka wodobrzusze?

Najczęstszą przyczyną wodobrzusza jest marskość wątroby. Wiele czynników ryzyka rozwoju wysiękowego i marskości są podobne. Do najczęstszych czynników ryzyka należą: zapalenie wątroby typu B, zapalenia wątroby typu C, nadużywania alkoholu i długo stoi. Inne potencjalne czynniki ryzyka są związane z innymi chorobami współistniejącymi, takich jak zastoinowa niewydolność serca, złośliwość, i choroby nerek.

Co to jest wodobrzusze?

* Wodobrzusze odnosi się do nieprawidłowego nagromadzenia płynu w jamie brzusznej (otrzewnowej) jama.

* Najczęstszą przyczyną wodobrzusza jest marskość wątroby.

* Leczenie wodobrzusza zależy od jej przyczyny.

Wodobrzusze jest gromadzenie się płynu (zazwyczaj płynu surowiczego, który jest blady żółty i przezroczysty płyn) w jamie brzusznej (otrzewnowej) jama. Jamy brzusznej znajduje się poniżej klatki piersiowej, oddzielony od niej przepony. Płyn puchlinowy może mieć wiele źródeł, takich jak choroby wątroby, nowotworów, zastoinowej niewydolności serca, lub niewydolności nerek.