Medycyna


Jakie są objawy choroby Chagasa?

Objawy choroby Chagasa może być dość zmienne i wahają się od żadnych objawów do ciężkiej. Pierwsze objawy, gdy występuje w ostrej fazie, mogą obejmować niektóre z następujących:

* Obrzęk i / lub zaczerwienienie w miejscu zakażenia skóry (określany jako chagoma)

* Wysypka

* obrzęk węzłów chłonnych

* Gorączka

* Bóle głowy i ciała

* Zmęczenie

* Nudności, wymioty, i / lub biegunka

* Wątroby i / lub śledziony rozszerzenia

* Roman Osoba podpisująca (jednostronne bezbolesny obrzęk tkanek wokół oczu)

Większość osób, którzy otrzymują powyżej objawów ostrej fazy ich ustępują samoistnie w ciągu około trzech do ośmiu tygodni. Sporadycznie, ostrych infekcji wykazują objawów przewlekłego (poniżej) jeśli pacjent jest poważnie upośledzoną odpornością..

Większość badaczy sugerują, że etap pośredni lub nieokreślony nie ma objawów. Ten etap może trwać przez cały życia człowieka i ludzie mogą nie wiedzieć, że choroba Chagasa, zwłaszcza jeśli nie miały charakter łagodny lub objawy w ostrej fazie. Jednak, tym etapie może trwać około 10-20 lat przed przewlekłych objawów rozwijać się o 10%-30% zakażonych.

Objawy przewlekłej choroby Chagasa różnią się w zależności organów najbardziej dotkniętych; w większości przypadków, serca lub przewodu pokarmowego (lub obu) pokaż najpoważniejszych objawów. Objawy przewlekłej choroby Chagasa może obejmować następujące:

* Nieregularne bicie serca

* Kołatanie serca

* Omdlenia (omdlenie)

* Kardiomiopatia

* Zastoinowej niewydolności serca

* Duszność (duszność)

* Rozedma

* Suw

* Nagła śmierć

* Przewlekłe bóle brzucha

* Przewlekłe zaparcia

* Rozszerzenie okrężnicy

* Trudności w połykaniu

Objawy te wynikają z uszkodzenia narządów spowodowane przez przewlekłe obecności pasożytów w tkankach tych organów. Przewlekłe zapalenie rozwija się organizm reaguje na pasożyty; wpływa neuronów w tych tkanek, powoduje zmian elektrycznych w sercu i biednych mięśni w jelitach.