Medycyna


, Co powoduje pęknięcia odbytu?

szczeliny odbytu są spowodowane przez uraz do kanału odbytu i. Przyczyną jest zwykle uraz wypróżnienia, i wielu pacjentów pamiętam dokładnie wypróżnienia, w którym rozpoczęła się ich ból. Szczeliny mogą być spowodowane przez powtarzane lub twardym stołku epizodów biegunki. Sporadycznie, wprowadzenie odbytnicy termometr, Wskazówka lewatywa, endoskop, lub sondą USG (do badania gruczołu krokowego) może spowodować uraz wystarczające do uzyskania szczeliny. Podczas porodu, urazów krocza (skóra między tylną pochwy i odbytu) może spowodować rozdarcie, który rozciąga się anoderm.

Najczęstszym miejscem Szczelina odbytu u mężczyzn i kobiet (90% wszystkich szczelin) jest w tyłowi linii środkowej kanału odbytu, część odbytu najbliżej kręgosłupa. Szczeliny są częstsze tyłowi ze względu na konfigurację mięśni otaczających odbyt. Ten kompleks mięśni, dalej zwieraczy odbytu zewnętrzne i wewnętrzne, podstawą i popiera kanału odbytu. Zwieraczy są owalne i mają najlepsze wsparcie na ich stronach i najsłabszych tyłowi. Kiedy łzy występują w anoderm, zatem, są one bardziej narażone na tylnej. U kobiet, tam też jest słabe wsparcie dla przedniego kanału odbytu ze względu na obecność przedniej pochwy do odbytu. Z tego powodu, 10% pęknięć w przedniej kobiet, , podczas gdy tylko 1% mężczyźni są w przedniej. Na dolnym końcu szczeliny tag skóry mogą być, nazywa się Sentinal stos.

Gdy szczeliny występują w miejscach ku przodowi lub tyłowi linii środkowej innych niż, powinny zwiększyć podejrzenie, że problem innych niż uraz jest przyczyną. Innych przyczyn raka odbytu są pęknięcia, Choroba Leśniowskiego-Crohna, białaczkę, jak również wiele chorób zakaźnych, w tym gruźlicy, zakażenia wirusowe (cytomegalii lub opryszczka), syfilis, rzeżączka, chlamydia , archiwsta (Hemophilus ducreyi), i ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV). Wśród pacjentów z chorobą Crohna, 4% będzie szczeliny odbytu jako pierwszy objaw choroby Leśniowskiego-Crohna ich, a połowa wszystkich pacjentów z chorobą Crohna w końcu opracuje anal owrzodzenia, które mogą wyglądać jak szczelina.

Badania kanału odbytu u pacjentów z szczeliny odbytu konsekwentnie pokazują, że mięśnie wokół kanału odbytu są instytucjami zbyt mocno (są one skurcz), tworząc w ten sposób ciśnienie w kanale, który jest niezwykle wysoki. Dwa mięśnie, które otaczają kanału odbytu są zwieraczy zewnętrznych i wewnętrznych zwieraczy (już omówione). Zewnętrznego zwieracza odbytu jest dobrowolnym (striated) muscle, that is, mogą być kontrolowane świadomie. W ten sposób, gdy musimy mieć wypróżnienia możemy albo zacisnąć zwieracza zewnętrznego i zapobiegania wypróżnienia, lub możemy zrelaksować się i pozwolić jej wypróżnienia. Z drugiej strony, wewnętrznego zwieracza odbytu jest mięsieńlnym (gładki) muscle, that is, mięśni nie możemy kontrolować. Zwieracza wewnętrznego stale zakontraktowana i zapobiega zwykle małe ilości kału od wyciek z odbytu. W przypadku znacznej obciążenie sięga odbytnicy stolca, jak ma to miejsce tuż przed wypróżnienia, wewnętrznego zwieracza odbytu rozluźnia automatycznieże jestmożliwić stołek pass (that is, chyba zewnętrznego zwieracza odbytu jest świadomie zaostrzyła).

Kiedy Szczelina odbytu jest obecny, wewnętrznego zwieracza odbytu jest skurcz. Ponadto, po zwieracza wreszcie odpocząć, aby nie oddawać stolec przejść, Zamiast wrócić do odpoczynku poziom skurcz i ciśnienia, zwieracza wewnętrznego odbytu umów jeszcze bardziej energicznie przez kilka sekund przed jego powrotem do odpoczynku podwyższony poziom skurczu. Uważa się, że wysokie ciśnienie spoczynkowe i “przekroczenia” skurcz mięśnia zwieracza wewnętrznego odbytu po wypróżnienia ciągnąć do krawędzi szczeliny od siebie i zapobiec szczeliny od leczenia.

Dopływ krwi do kanału odbytu i może również odgrywać rolę w ubogich gojenie szczeliny odbytu. Anatomiczne i mikroskopowe badania kanału odbytu w sprawie zwłok wykazała, że w 85% osób, które tylnej części kanału odbytu (szczelin, gdzie występują najbardziej) ma mniej krwi, niż płynące z innych części kanału odbytu. Ponadto, badania USG, że pomiaru przepływu krwi wykazało, że miał tylnego kanału odbytu mniej niż połowę przepływu krwi z innych części kanału. Ten stosunkowo ubogich przepływ krwi może być czynnikiem w zapobieganiu szczeliny od leczenia. Jest także możliwe, że wzrost ciśnienia w kanale odbytu ze względu na skurcz mięśnia zwieracza wewnętrznego odbytu może skompresować naczynia krwionośne kanału odbytu i jeszcze bardziej ograniczyć przepływ krwi.