Medycyna


Co to jest bagnet analizy chemicznej moczu?

bagnet moczu jest wąski pasek z tworzywa sztucznego, które ma kilka kwadratów o różnych kolorach z nim związane. Każdy mały kwadrat stanowi element badań służących do interpretacji moczu. Cały pas jest zanurzone w próbce moczu i zmienia kolor w każdy kwadrat jest zauważyć,. Zmiana koloru odbywa się po kilka sekund do kilku minut od zanurzenie paska. Jeśli czytać zbyt wcześnie lub zbyt długo po pas świateł jest, wyniki mogą nie być precyzyjne.

Kwadraty na bagnecie stanowią następujące składniki w moczu:

* gęstości (stężenie w moczu),

* kwasowość moczu (pH),

* białka w moczu (głównie albumin),

* glukoza (cukier),

* ketony (produktów metabolizmu tłuszczy),

* krew, esterazy leukocytów (sugestywny białych krwinek w moczu),

* azotyn (wskazujących na bakterie w moczu),

* bilirubiny (możliwe choroby wątroby lub czerwonych krwinek podział), i

* urobilinogenu (możliwe choroby wątroby).

Obecność lub brak zmian w każdym z tych kolorów na pasku zawiera ważne wskazówki dla lekarza, aby mogli podejmować decyzje kliniczne w oparciu o wyniki analizy moczu.

Jakie są wady i zalety kąpieli laski?

Główną zaletą jest to, że przymiary są wygodne, proste w interpretacji, i opłacalne do badania moczu. Mogą one zostać poddane analizie w ciągu kilku minut zbierania moczu w gabinecie lekarskim lub w izbie są źródłem cennych informacji.

Jednak, co można wyciągnąć z pomiaru poziomu oleju jest ograniczony przez projekt bagnetu. Główną wadą jest to, że informacje mogą być bardzo dokładne, jak to badanie jest czasowo. Przewiduje ono również ograniczone informacje na temat moczu jest to badanie jakościowe i ilościowe badania nie (na przykład, nie daje dokładnego pomiaru ilości nieprawidłowości).

Co to jest makroskopowych moczu?

moczu makroskopowe jest bezpośrednie obserwacje w moczu, zwracając uwagę na jej ilość, kolor, jasności lub zachmurzenia, itd..
Normalny mocz jest zwykle lekko żółty i jasny, bez zachmurzenia. Oczywistych nieprawidłowości w kolorze, przejrzystość, i zachmurzenia może sugerować możliwość zakażenia, odwodnienie, krew w moczu (krwiomocz), choroby wątroby, podział mięśni lub czerwonych krwinek w organizmie. Niektóre leki mogą również zmienić kolor moczu. Bardzo spieniony moczu może stanowić duże ilości białka w moczu (białkomocz).