Medycyna


Co to jest anemia?

Anemia to stan chorobowy, w którym liczba krwinek czerwonych lub hemoglobiny jest mniejsze niż normalnie. Normalnego poziomu hemoglobiny jest na ogół różni się mężczyźni i kobiety. Dla mężczyzn, niedokrwistość jest zazwyczaj definiowana jako stężenie hemoglobiny poniżej 13.5 gram/100ml u kobiet, jak i hemoglobiny poniżej 12.0 gram/100ml. Te definicje mogą się nieznacznie różnić w zależności od źródła i odniesienia laboratorium.

Niedokrwistość może być dziedziczna?

Tak, niedokrwistość może być genetyczne. Dziedziczne zaburzenia może skrócić długość życia krwinek czerwonych i prowadzić do niedokrwistości (for example, pacjentów z anemią sierpowatą). Dziedziczne zaburzenia mogą prowadzić do niedokrwistości, wpływającna przykładję hemoglobiny (for example, talasemia talasemia alfa i beta).

W zależności od stopnia zaburzeń genetycznych, dziedzicznej niedokrwistości może spowodować łagodne, umiarkowany, lub ciężkiej niedokrwistości. W rzeczywistości, niektóre mogą być zbyt poważne, aby być zgodne z życia i może prowadzić do śmierci płodu (nienarodzone dziecko). Z drugiej strony, niektóre z tych niedokrwistości jest tak łagodny, że nie są widoczne i przy okazji ujawnił podczas rutynowego krew pracy.