Lekárstvo


Čo spôsobuje zapareninám?

Existuje niekoľko kategórií príčin tohto dermatitídu. Po prvé a predovšetkým je “mrzutý” alebo “kontakt” dermatitída. Postihnutie kože sa môže líšiť od mierne začervenanie (rovnakej povahy, aby opálenie) k narušeniu hornej vrstvy pokožky. Charakteristický rozdiel bodu dermatitídy zmluvy plienok z iných príčin zaparenín je, že málokedy zahŕňa kožné riasy regióny — preto, to šetrí oblastiach, ktoré nie sú v kontakte s močom / stolica.

Kožné infekcie tvoria ďalšie najčastejšie kategórie zapareninám. Baktérie (Staph a Strep) a droždie / húb (Candida) sú spoločné príčiny zapareninám. Všeobecne oboch týchto typov infekcií bývajú dôsledkom narušenia integrity kože a ohromujúci prirodzený obranný mechanizmus kože v tejto oblasti plienok. Staph a Strep bakteriálne infekcie sú často označované ako impetigo. Klasické popisy impetigo zahŕňajú malé (1-2 mm) drobné pľuzgiere (pľuzgieriky) a pľuzgieriky, ktoré majú tendenciu ľahko prasknutiu odchode MMltiple eróziou pri mori generalizovanej kožné podráždenie. Candida plienka dermatitídu má tiež niekoľko rozlišovaciu vzorov. Vyrážka sa vyznačuje pásom jasne červenej komme s radom diskrétnych 2-4 mm “satelit” lézie na hraniciach splývajúce podráždenú pokožku. Na rozdiel od kontaktnej dermatitídy, Candida je vo všeobecnosti sa nachádzajú len v kožných záhyboch záhybov a často okolo riti. Infekčné príčiny plienkovej dermatitídy môžu byť zvyčajne diagnostikovaná vizuálnou kontrolou sám. Ak zámeny, laboratórne štúdie tampónov dotknutých oblastí, môžu byť získané.

Alergické reakcie sú menej častou príčinou zapareninám. Bežne navrhovanej alergény sú vône a súčasti plienky a obrúsky. Tieto regióny majú často dobre-definované zóny začervenanie s povrchné pľuzgieriky a erózie. Ak je diagnóza alergické kožné reakcie, podozrivý, skin-patch testovanie môže byť vykonané určiť porušilo agent. To je zriedka nutná.

Tam sú veľmi zriedkavé príčiny zapareninám. Nezvyčajné infekcie, metabolické a nutričné deficiencie štáty, a imunodeficiencie štátmi a malígne ochorenia môžu všetci osobne. Bohužiaľ, zneužívanie detí (hot-ponorení do vody, extrémne zanedbávanie na detskú hygienu) môžu tiež predložiť ako zapareninám.

Menej často, alergické reakcie na vône alebo iných prvkov, nájdené v jednorazových plienok alebo utierok môže spôsobiť zapareninám.