Lekárstvo


Prečo môže byť ťažké diagnostikovať zápal slepého čreva?

To môže byť ťažké diagnostikovať zápal slepého čreva. Poloha slepého čreva v bruchu sa môžu líšiť. Väčšinu času slepého čreva je v pravom podbrušku, ale dodatku, rovnako ako ostatné časti čreva, má okružia. Toto okružie je list-ako blana, ktorá sa viaže dodatku ďalších štruktúr vo vnútri brucha. Ak okružia je veľký, umožňuje dodatok sa pohybovať. Okrem toho, príloha môže byť dlhšia, než je obvyklé. Kombinácia veľkých mezenteria a dlhé slepé črevo umožňuje dodatku k omoc nadol do panvy (Medzi panvových orgánov u žien). To tiež môže dovoliť dodatok k pohybu za hrubého čreva (tzv retro-koliky dodatok). V oboch prípadoch, zápal slepého čreva môže pôsobiť viac ako zápal iných orgánov, napríklad, ženský panvové orgány.

Diagnóza apendicitídy môže byť tiež ťažké, pretože iné zápalové problémy môžu napodobovať zápal slepého čreva. Preto, to je spoločné pozorovať u pacientov s podozrením na zápal slepého čreva na dobu, aby ste zistili, či problém vyrieši sám o sebe alebo rozvíjať vlastnosti, ktoré silne naznačujú, viac či zápal slepého čreva, možná, iného stavu.

Aké ďalšie podmienky, môže napodobniť zápal slepého čreva?

Chirurg čelí pacienta s podozrením na zápal slepého čreva vždy musí zvážiť a hľadať ďalšie podmienky, ktoré môžu napodobovať zápal slepého čreva. Medzi podmienky, ktoré napodobňujú zápal slepého čreva sú:

* Meckel divertikulitída. Meckel divertikul je malá outpouching tenkého čreva, ktorá je zvyčajne umiestnená v pravom podbrušku u slepého čreva. Divertikul môže byť zápal alebo dokonca perforovať (otvoriť násilím alebo prasknutiu). Ak sa zápal a / alebo perforované, to je zvyčajne odstránený chirurgicky.

* Zápalové ochorenie. Právo vajcovodu a vaječníka leží v blízkosti slepého čreva. Sexuálne aktívnych žien môže uzavrieť zmluvu o infekčné ochorenie, ktoré zahŕňajú trubice a vaječníka. Zvyčajne, antibiotickej terapie je dostatočná liečba, a chirurgické odstránenie vaječníkov a rúrky nie sú nutné.

* Zápalové ochorenia pravej hornej časti brucha. Tekutiny z pravej hornej časti brucha môže ústi do spodnej časti brucha, kde sa stimulovať zanietenie a napodobňovať zápal slepého čreva. Takéto tekutiny môže pochádzať z perforovaného dvanástnikové vredy,žlčníka, alebo zápalové ochorenie pečene, g, pečeň absces.

* Pravý-sided divertikulitída. Hoci väčšina diverticuli sú umiestnené na ľavej strane hrubého čreva, sa občas vyskytujú na pravej strane. Keď pravý-sided divertikul pretrhne to môže vyvolať zápal slepého čreva, ktoré napodobňuje.

* Choroby obličiek. Pravé obličky, je dosť blízko, aby dodatok, že zápalové problémy v obličkách-napríklad, absces môže napodobniť zápal slepého čreva-.