Lekárstvo


Ako sa zaobchádza zápal slepého čreva?

Raz diagnóza apendicitídy je, apendektomie zvyčajne sa vykonáva. Antibiotiká sú takmer vždy začalo pred operáciou, a akonáhle je podozrenie na zápal slepého čreva.

Tam je malá skupina pacientov, u ktorých zápalu a infekcie zápal slepého čreva zostávajú mierne a lokalizované na malú plochu. Telo je schopný nielen obsahovať zápal a infekcia, ale riešiť to, ako dobre. Títo pacienti obvykle nie sú príliš chorý a zlepšenia počas niekoľkých dní pozorovania. Tento typ sa nazýva zápal slepého čreva “obmedzuje zápal slepého čreva” a môžu byť liečení antibiotikami sám. Slepé črevo môže alebo nemusí byť odstránené neskôr.

Príležitostne, osoba nemôže vidieť svojho lekára až do slepého čreva s ruptúrou pôsobí po mnoho dní alebo dokonca týždňov. V tejto situácii, absces zvyčajne tvoria, a appendiceal perforácia môže byť uzavretá v priebehu. Ak sa absces je malý, to spočiatku môže byť liečená antibiotikami; však, absces zvyčajne vyžaduje drenáž. Mozgov zvyčajne je vložený pomocou ultrazvuku alebo CT, ktorý môže určiť presnú polohu abscesu. Dodatok je odstránený niekoľko týždňov alebo mesiacov po absces je vyriešený. Toto sa nazýva interval slepého čreva, a je robené, aby sa zabránilo druhý útok na zápal slepého čreva.

Ako sa robí slepého čreva?

Počas slepého čreva, rez dva-třiin. na dĺžku sa vykonáva cez kožu a vrstvy brušnej steny v oblasti slepého čreva. Chirurg vstúpi do brucha a hľadá dodatku, zvyčajne umiestnená v pravom podbrušku. Po preskúmaní okolia dodatku k byť istí, že žiadny ďalší problém je prítomný, Dodatok je odstránený. Toto je robené tým, že uvoľní dodatok z jeho pripevnenie k brucha a do hrubého čreva, rezanie dodatok z hrubého čreva, a šitie cez otvor v hrubom čreve. Ak sa absces je prítomný, hnis možné vypustiť s drény (gumové rúrky) , Ktoré idú z absces a von cez kožu. Brušný rezom potom je uzavretý.

Novšie techniky pre odstránenie slepého čreva zahŕňať použitie laparoscope. Laparoscope je tenká ďalekohľad spojený s videokamerou, ktorý umožňuje chirurgovi prezrieť vnútro brucha cez malý defekt ranu (miesto väčšiu incízie). Ak sa zistí, apendicitída, Slepé črevo môže byť odstránená so špeciálnymi nástrojmi, ktoré môžu byť odovzdané do brucha, rovnako ako laparoscope, cez malé bodné rany. Výhody laparoskopickej techniky zahŕňajú menšie pooperačné bolesti (pretože veľa z post-chirurgia bolesti pochádza z zárezy) a rýchlejšie zotavenie. Ďalšou výhodou laparoskopia je, že umožňuje lekári sa pozrieť dovnútra brucha jasne diagnózu v prípadoch, keď diagnóza apendicitídy je na pochybách. Napríklad, laparoskopia je užitočné najmä pre menštruujúce ženy, u ktorých prasknutie cysty na vaječníku môže napodobniť zápal slepého čreva.

Ak sa dodatok nie je prasknutá (perforovaný) v čase operácie, Pacient zvyčajne je odoslaný domov z nemocnice, v jednej alebo dvoch dní. Pacienti, ktorých dodatok má perforované všeobecne sú nemocnější než u pacientov bez perforácie. Po operácii, ich pobytu v nemocnici často je dlhšia (štyri-sedmdny), najmä ak zápal pobrušnice došlo. Vnútrožilovej antibiotiká sú uvedené v nemocnici v boji proti infekcii a pomáhať pri riešení akýchkoľvek absces.

Príležitostne, Chirurg môže nájsť normálne-vyzerať ako príloha, a žiadny iný dôvod na pacientovu problému. V tejto situácii, Chirurg môže odstrániť dodatok. Odôvodnenie v týchto prípadoch je, že je lepšie odstrániť normálne-vyzerať ako dodatok, než nechať ujsť, a nie zachádzať primerane skorú alebo miernou prípade apendicitídy.