Lekárstvo


Aké sú komplikácie apendektomie?

Medzi najčastejšie komplikácie apendektomie je infekcia rany, to je, z chirurgického rezu. Týchto infekcií sa líšia v rozsahu od miernej, len začervenanie a možno niektoré citlivosť cez rez, až stredne, vyžadujúce len antibiotiká, ťažké až ťažké, vyžadujúce antibiotickú liečbu a chirurgickú liečbu. Príležitostne, zápalu a infekcie apendicitídy sú tak závažné, že chirurg sa neuzavrie rez na konci operácie, pretože obava, že rana je už infikovaných. Namiesto toho, chirurgické zatváranie je odložený o niekoľko dní, aby infekcia odoznie s liečbou antibiotikami a robiť to menej pravdepodobné, že k infekcii dôjsť v rámci rez.

Ďalšie komplikácie apendektomie je absces, zbierka hnisu v oblasti slepého čreva. Hoci abscesy môžu byť zbavený ich hnisu chirurgicky, existujú aj non-chirurgické techniky, ako sme už diskutovali.

Existujú dlhodobý následky apendektomie?

Nie je jasné, či dodatok má dôležitú úlohu v tele u starších detí a dospelých. Nedochádza k výrazným, dlhodobý zdravotné problémy vyplývajúce z odstránenia slepého čreva aj keď mierny nárast v niektorých ochorení bol zaznamenaný, napríklad, Crohnova choroba.