Lekárstvo


Príčiny arachnoiditis

Zápal arachnoidální môže viesť k tvorbe jaziev a môžu spôsobiť miechové nervy držať spolu a poruchy. Arachnoidální môže stať zapálená kvôli podráždenie z jedného z nasledujúcich zdrojov:

* Priame poranenie chrbtice
* Chemikálie: Farbivo používané v myelograms (diagnostických testov, v ktorých farbivo zvané röntgenové kontrastné látky sa vstrekne do okolia miechy a nervov) bol obviňovaný niektorých prípadoch arachnoiditidy. Rádiografické kontrastnej látky zodpovedné za tento sa už nepoužíva, však. Tiež, existuje obava, že konzervačné látky nájdené v epidurálnej injekcie steroidov môže spôsobiť arachnoiditidy.
* Infekcia z baktérií alebo vírusov: Infekcie, ako je vírusové a plesňové meningitída alebo tuberkulóza môže mať vplyv na chrbticu.
* Chronická kompresia miechových nervov: Príčiny tejto kompresie sú chronické degeneratívne ochorenie disku alebo pokročilých spinálnej stenóza (zúženie chrbtice).
* Komplikácie z operácii chrbtice alebo iných invazívnych postupov miechové: Podobné príčiny patrí viac bedrový (dolnej časti chrbta) vpichmi.

Vďaka diagnostike

Diagnostikovanie arachnoiditidy môže byť ťažké, ale testy ako CAT scan (počítačovej tomografie axiálne) alebo MRI (magnetickou rezonanciou) pomohli s diagnózou. Test nazvaný elektromyogram (EMG) môže posúdiť závažnosť škody na postihnutých prebiehajúce nervové korene pomocou elektrických impulzov pre kontrolu funkcie nervov.

Poznámka:: Myelograms s rádiografického kontrastnej v súčasnosti používajú, v kombinácii s CAT skenovania, nie sú považované za pôvodcov arachnoiditidy alebo prinútiť to zhoršuje.