Lekárstvo


Úvod do náhla zástava srdca

Prírodné katastrofy hity, sa nevypne a zhasnú svetlá. Je to obyčajný scénu, ktorá sa odohráva počas hurikánu a tornádo sezóny, a to je veľmi podobný v snahe vysvetliť náhlu zastavením srdca. Srdce utrpí urážka, Elektrina je skratovaný, srdce nemôže pumpovať, a telo zomrie.

Srdce je elektrické čerpadlo, , Kde je elektrina vyrábaná v špeciálnych bunkách kardiostimulátor v hornej komore, alebo átrium, zo srdca. Táto elektrická iskra je vykonávaná prostredníctvom stáží v srdci tak, aby všetky svalové bunky zmluvy naraz a produkovať tlkot srdca. Tento pumpuje krv cez srdcové chlopne a do všetkých telesných orgánov, aby mohli robiť svoju prácu.

Tento mechanizmus môže rozložiť do mnohými spôsobmi, ale poslednú cestu v náhlej smrti je rovnaká: elektrický systém, je podráždený a nedokáže na výrobu elektrickej aktivity, ktorá spôsobí, že srdce do rytmu. Srdcový sval nemôže dodávku krvi do tela, najmä mozgu, a telo zomrie. Fibrilácia komôr (V fib) je najčastejšou príčinou náhlej smrti u pacientov. Bez koordinovaného elektrický signál, dolnej komory srdca (komôr) prestane biť a namiesto toho, pohupovať ako Jello. Fibrilácia komôr je zaobchádzané s elektrickým prúdom, ale pre to byť efektívny, šoku sa zvyčajne musí stať v rámci menej než štyri-šestminuta, nielen pre to, aby boli účinné, ale aj pre minimalizáciu poškodenia mozgu z nedostatku krvi a prívod kyslíka. Automatické externé defibrilátory (Antiepileptiká) sú bežne k dispozícii na verejných miestach, aby takmer ktokoľvek na liečbu náhleho úmrtia. Menej často, srdce môže len prestane biť. Absencia tlkot srdca, je známy ako asystola (asystola: = Nie + systola = beat).