Lekárstvo


Aké sú príčiny náhlej zástave srdca?

Náhla smrť je najčastejšie spôsobená srdcové choroby. Keď cievy úzke, srdcového svalu sa môže stať podráždené kvôli nedostatku prekrvenie. V infarkt (akútny infarkt myokardu), cieva stane úplne zablokované krvnou zrazeninou, a tam je dosť podráždenosť svalu spôsobiť komorovou fibriláciu. Vlastne, Preto veľa ľudí s bolesťou na hrudi, sú prijatí do nemocnice, je sledovať ich srdcovú frekvenciu a rytmus na znamenie, ktoré by mohli viesť k ventrikulárnej fibrilácie. Náhla smrť môže byť aj prvú prezentáciu ochorenia srdca.

Kongestívneho srdcového zlyhania a problémy srdcovej chlopne, ako aortálna stenóza (zúženie aortálnej chlopne) tiež zvyšujú riziko náhlej srdcovej zástave.

Kardiomyopatia je široká kategória, ochorenia srdca, keď srdcový sval nemá zmluvu riadne akéhokoľvek dôvodu. Často je to ischemická, kde časť srdcového svalu nedostane adekvátny dodávku krvi po dlhší čas a už nemôžu efektívne pumpovať krv. Ľudia, ktorých vyhodenie frakcie (množstvo krvi čerpanej zo srdca s každým tlkot srdca) je menšia než 30% , Je väčšie riziko náhlej smrti (normálne ejekčnej frakcie nad 50%). U niektorých ľudí, kardiomyopatia sa môže vyvinúť v neprítomnosti ischemickej choroby srdca.

Zápal srdcového svalu, známy ako myokarditída (myo = sval + karta = srdce + ITIS = zápal), môže tiež spôsobiť poruchy rytmu. Ochorení, ako je sarkoidóza, amyloidóza, a infekcia môže spôsobiť zápal srdcového svalu.

Niektorí ľudia sa rodia s elektrickými vodivé systémy, ktoré sú chybné, ktoré miesto je na vyššie riziko poruchy rytmu. Niektorí sú kvôli vedenie, alebo elektrické vedenie systém, ako Wolff-Parkinson-White syndróm, zatiaľ čo iní sú vďaka štrukturálne základné štrukturálne problémy vnútri srdca, ako Marfanův syndróm.

Pľúcnu embóliu, krvnej zrazeniny do pľúc, môže tiež spôsobiť náhlu smrť. Zrazeniny v podobe ruku alebo nohu, a môže zlomiť a prietok do pľúc, kde sa pokles pľúcnou schopnosť dostať kyslík zo vzduchu do tela. Rizikové faktory pre zrážanie krvi zahŕňajú chirurgii, dlhodobej imobilizácii (napríklad, hospitalizácie, dlho jazdili v aute alebo lietadle výlety), trauma, alebo niektorých chorôb, napríklad rakoviny.