Lekárstvo


Aká je liečba pre náhlu zastavením srdca?

Drvivá väčšina ľudí, ktorých srdce prestane biť nečakane mať fibrilácia komôr. Definitívna liečba je to defibriláciu pomocou elektriny šoku srdce späť do pravidelného rytmu. S technologickým pokrokom, Antiepileptík sú teraz bežné všade tam, kde ľudia schádzajú pohľad.

Spoločenstva, ktorá inštitút verejnej školstva CPR, Použitie antiepileptiká, a rýchle aktiváciu 911 zdravotníckej záchrannej služby sa dramaticky zvýšila miera prežitia z náhlej zástavy srdca. Bohužiaľ, pretože mozog je tak citlivá na nedostatok kyslíka a prietoku krvi, ak nie je ošetrenie dôjde vo štyri-šestminuta, existuje vysoké riziko, niektoré trvalé poškodenie mozgu.

V prípade, že pacient prežije byť transportovaný do nemocnice, Dôvodom ku kolapsu a náhlej smrti bude musieť byť diagnostikovaná. Bez ohľadu na, ABC resuscitácia bude re-hodnotiť. Airway, Dýchanie, a obeh (tlkot srdca a krvný tlak) Budú podporované, a prijatie na jednotke intenzívnej starostlivosti je s najväčšou pravdepodobnosťou.

Diagnostické testy môžu zahŕňať opakované elektrokardiogramu (EKGs), echokardiogram (ultrazvuky zo srdca), a srdcové katetrizáciu a elektrofyziologické štúdie, , V ktorom sú mapované elektrickými dráhami srdca.

Nedávny výskum vrátane liečby, ktorí prežili zástavu srdca naznačuje, že rýchle začatie hypotermia (ochladzovanie tela) môžu zabrániť alebo zmierniť stupeň poranenia mozgu.

Survivors náhlej zástavy srdca sú často kandidáti na implantovateľných defibrilátorov.