Lekárstvo


Čo spôsobuje arytmie?

Arytmie môžu byť spôsobené mnohými rôznymi faktormi, vrátane:

* Ischemická choroba srdca
* Nerovnováhu elektrolytov v krvi (taký ako sodík alebo draslík).
* Zmeny vo vašej srdcový sval.
* Ujmy na infarkt
* Hojenia po operácii srdca.

Nepravidelný srdcový rytmus môže dôjsť aj v “normálne, zdravé” srdce.

Aké sú typy arytmií?

* Predčasné sťahy predsiení. Jedná sa čoskoro ďalšie beaty, ktoré pochádzajú z átria (Hornej komory srdca). Sú neškodné a nevyžadujú liečbu.
* Predčasné komorové kontrakcie (PVC). Tieto patria medzi najčastejšie arytmie a vyskytujú sa v ľuďoch a bez srdcového ochorenia. To je Preskočených tep my všetci občas skúsenosti. U niektorých ľudí, to môže byť súvisiaceho so stresom, príliš veľa kofeínu alebo nikotínu, alebo príliš veľa cvičenia. Ale niekedy, PVC môže byť spôsobené tým, ochorenia srdca a elektrolytovej rovnováhy. Ľudia, ktorí majú veľa PVC, a / alebo symptómy sú s nimi spojené, by mali byť vyhodnotené srdcovej lekára. Však, u väčšiny ľudí, PVC sú zvyčajne neškodné, a len zriedka potrebovať lekárske ošetrenie.
* Fibrilácia predsiení. AF je veľmi časté nepravidelný srdcový rytmus, ktorý spôsobuje átria, Hornej komory srdca k zmluve abnormálne.
* Flutter. To je arytmie spôsobené jednou alebo viacerými obvodov rýchly v átriu. Flutter je zvyčajne viac organizovaný a pravidelný než fibrilácia predsiení. Táto arytmie sa vyskytuje najčastejšie u ľudí s ochorením srdca, a v prvom týždni po operácii srdca. To sa často prevádza na fibriláciu predsiení.
* Paroxyzmálna supraventrikulárna tachykardia (PSVT). Zrýchlený tep, zvyčajne s pravidelným rytmom, pochádzajúce z vyššie uvedených komôr. PSVT začína a končí náhle. Existujú dva hlavné typy: príslušenstvo cesta tachykardia a AV nodálnej reentrantný tachykardia (pozri nižšie).
* Cestu príslušenstvo tachykardia. Zrýchlený tep kvôli extra abnormálne cestu alebo spojenie medzi átria a komorami. Impulzy prechádzajú ďalšie cesty, ako aj cez obvyklé trasy. To umožňuje impulzy na cestovanie okolo srdca veľmi rýchlo, pôsobiť srdce do rytmu neobvykle rýchlo.
* AV nodálnej reentrantný tachykardia. Rýchla srdcová frekvencia vzhľadom na viac ako jednej ceste cez AV uzol. To môže spôsobiť búšenie srdca, mdloby alebo srdcové zlyhanie. V mnohých prípadoch, to môže byť ukončená pomocou jednoduchého manévru robí vyškolený zdravotník, lieky, alebo kardiostimulátor.
* Komorovej tachykardie (V-Tach). Rýchly srdcový rytmus pochádzajúce z dolných komôr (alebo komôr) zo srdca. Rýchle tempo zabraňuje srdce od naplnenia primerane s krvou; preto, menej krvi je schopný čerpadlo do celého tela. To môže byť závažné arytmie, najmä u ľudí so srdcovým ochorením, a môže byť spojený s viacerými príznakov. Lekár by mal posúdiť srdcové arytmie tejto.
* Fibrilácia komôr. Nevyrovnaný, zmätený spaľovania impulzy z komôr. Komory tulec a nie sú schopní zmluvy alebo pumpovať krv do tela. To je lekárska pohotovosť, ktorá musí byť zaobchádzané s kardiopulmonální resuscitácia (CPR) a defibrilácie čo najskôr.
* Syndróm dlhého QT. QT interval je oblasť na elektrokardiograme (ECG) , Ktorá predstavuje čas to berie pre srdcový sval ku kontraktu a potom späť, alebo na elektrický impulz k požiaru impulzy a potom dobiť. Ak je interval QT je dlhší, než je obvyklé, zvyšuje riziko “torsades de pointes,” life-threatening forma komorové tachykardie. Syndróm dlhého QT je dedičné ochorenie, ktoré môžu spôsobiť náhle úmrtia u mladých ľudí. To môže byť liečení liekmi antiarrhythmic , kardiostimulátor, elektrické kardioverziu, defibrilácie, implantovaným intrakardiálním / defibrilátor alebo ablácia terapia.
* Bradyarytmie. Ide o pomalé srdcové rytmy, ktoré môžu vzniknúť z ochorenia srdca elektrické vedenie systém. Príklady zahŕňajú dysfunkciou sínusového uzla a zástava srdca.
* Dysfunkciou sínusového uzla. Pomalý srdcový rytmus kvôli abnormálne SA (sínus) uzol. Dysfunkciou sínusového uzla je liečený kardiostimulátorom.
* Zástava srdca. Oneskorenie alebo kompletný blok elektrického impulzu, pretože cestuje z sínusového uzla na komory. Úroveň alebo nezdržiavala sa môže vyskytnúť v AV uzle, alebo HIS-Purkinje systém. Srdce môže biť nepravidelne a, často, pomalšie. Pri vážnom, srdcový blok je liečený kardiostimulátorom.