Lekárstvo


Úvod k liečbe arytmií s ablácia

Ablácia sa používa na liečbu porúch srdcového rytmu, alebo arytmia. Typu arytmie a prítomnosti ďalších ochorení srdca sa stanovuje, či môže byť vykonaná ablácia chirurgicky alebo non-chirurgicky.

Non-chirurgické ablácia, používa pre mnoho typov arytmií, sa vykonáva v špeciálnej laboratóriu volal Elektrofyziológia (EP) laboratórne. Počas tejto non-chirurgický zákrok je cievka je vložená do určitej oblasti srdcového. Špeciálny stroj riadi energiu prostredníctvom katétra do malej oblasti srdcového svalu, ktorá spôsobuje abnormálny srdcový rytmus. Táto energia “odpojí” cesta abnormálneho rytmu. To môže byť tiež použitý k odpojeniu elektrickej dráhy medzi hornými komorami (Átria) a dolnej komory (komôr) zo srdca.

Chirurgické ablácia postupy používané na liečbu fibrilácie predsiení môže byť “minimálne invazívne” alebo tradičné “otvorené” chirurgia a môže byť kombinovaný s inými chirurgickej terapie, ako je bypass, chlopne, alebo chlopne. Chirurgická ablácia patrí postupy:

* Postup Maze. Počas tejto tradičnej open-chirurgický zákrok, srdcové, chirurg robí malé rezy v srdci k prerušeniu vedenia abnormálne impulzy, a na priame normálny sínusový impulzy k ceste do atrioventrikulárneho uzlu (AV uzol) ako zvyčajne by mala. Keď srdce lieči, formy jaziev a abnormálne elektrické impulzy sú blokované od cestovania cez srdce.
* Minimálne invazívne chirurgické ablácia. Na rozdiel od tradičných operácii srdca, nie je tam žiadny veľký hrudnej steny rez a srdce nie je zastavený. Tieto techniky využívajú menšie rezy a endoskopov (malé, osvetlené nástrojov, ktoré obsahujú kamery).
* Upravený Maze postup. Chirurg používa špeciálny katéter dodať energiu, ktorá vytvára riadené lézie na srdce a nakoniec jaziev. To blokuje tkanivo jazvy abnormálne elektrické impulzy od prebieha cez srdce a podporuje normálny vedenia impulzov prostredníctvom riadneho cestu. Jeden zo štyroch zdrojov energie môžu byť použité na vytvorenie jazvy: rádiofrekvenčné, mikrovlnná rúra, laser, alebo cryothermy (nízkych teplôt). Upravený Maze postup zahŕňa jeden rez v ľavej sieni.