Lekárstvo


Musím ablačný terapiu?

Prečo potrebujem ablačný terapiu?

Lekári odporúčajú ablácia terapie na liečbu:

* Fibrilácia predsiení a flutter
* AV nodálnej re-vstupu tachykardia (AVNRT)
* Prídavne dráhy
* Komorovej tachykardie

Okrem re-vytvorenie normálneho srdcového rytmu u ľudí s niektorými arytmiou, ablácia terapia môže pomôcť kontrolovať srdcovej frekvencie u ľudí s rýchlym arytmiou, a znížiť tak riziko tvorby krvných zrazenín a mŕtvice.

Ako sa mám pripraviť k ablácii?

Ablácia prípravy sa môže líšiť, v závislosti na tom, či máte alebo chirurgické ablácia nonsurgical. Toto sú všeobecné pokyny; Váš lekár alebo zdravotná sestra vám konkrétne pokyny.

Pripraviť sa na abláciu, existuje niekoľko krokov, ktoré by mali byť. Medzi nimi:

* Spýtajte sa svojho lekára, ktorý lieky by ste mali prestať užívať, a keď sa ich zastaviť. Váš lekár vás môže požiadať o zastavenie niektorých liekov (ako sú tie, ktoré riadi vaše tepová frekvencia alebo krvný riedidlá vrátane aspirínu produkty) jeden až päť dni pred svojím postupom. Ak ste diabetik, opýtajte sa svojho lekára, ako by ste mali upraviť svoje diabetickej lieky.
* Nejedzte a nepite nič po polnoci večer pred zákrokom. Ak musíte užívať lieky, piť len s malým dúšok vody.
* Keď prídete do nemocnice, nosiť pohodlné oblečenie. Budete meniť do nemocnice šaty pre postup. Opustiť všetky šperky a cennosti doma.

Čo môžem očakávať počas katetrizačnou ablácia?

Počas nonsurgical katetrizačnou ablácia, nasledujúce veci dôjde:

* Tento postup sa bude konať v osobitnej miestnosti zvanej EP (Elektrofyziológia) laboratórium. Pred začiatkom skúšky, zdravotná sestra vám pomôže pripraviť. Budete ležať na posteli a sestra začne IV (intravenóznej) linka v ruke alebo paže. To je tak, aby lekári a sestry vám môže dať lieky a tekutiny cez vaše žily v priebehu konania. Budete mať lieky prostredníctvom IV, ktoré vám pomôžu relaxovať. V závislosti od typu ablácia ste, môžete môže alebo nemusí byť nahor počas konania. Ak ste hore, budete požiadaní, aby hlásili akékoľvek príznaky, odpovedať na otázky, alebo postupujte podľa pokynov, ktoré ste dostali od svojho lekára. Ak vám vadí, alebo je potreba niečo, prosím, dajte si sa zdravotnou sestrou vedieť.
* Zdravotná sestra Vás prepojí na niekoľko monitorov.
* Potom, čo sa ospalí, Vaša triesla bude oholil a krku, hornej časti hrudníka, paže, a triesla bude očistená s antiseptickým roztokom. Sterilné rúška bude umiestnená na krytie vás z krku na nohy.
* Lekár znecitlivenie miesta zavedenia tým, že napichne lieky. Budete sa cítiť počiatočné pocit pálenia, a potom sa stane necitlivosť. Potom, niekoľko katétrov (špeciálne drôty, ktoré môžu tempo srdca a záznamu jeho elektrickú aktivitu) bude vložený cez malý rez do veľkých ciev(s) a / alebo tepny (v slabinách, krk, alebo paže) a postúpil do svojho srdca. Ak ste hore, Je dôležité, aby ste aj naďalej stále a odolať pokušeniu zdvihnúť hlavu, aby videli, čo doktor robí pri katétre sú umiestnené.
* Po katétre sú na mieste, Lekár sa zameria na monitore na posúdenie vášho srdca prevodného systému.
* Potom, lekár vykoná ablácia postup.
* Počas tradičnej ablácia, lekár použiť kardiostimulátor-ako zariadenie, do elektrické impulzy k srdcu zvýšiť svoju tepovú frekvenciu. Môžete mať pocit, vaše srdce bije rýchlejšie, alebo silnejší, keď je kardiostimulátor poskytuje podnety. Ak váš arytmia dôjde v priebehu konania, sestra sa spýta, ako sa cítite. Je veľmi dôležité, aby ste svojho lekára alebo zdravotná sestra príznaky cítite. Lekár sa potom pohybovať okolo katétrov svojho srdca a zistite, ktoré oblasti(s) Vaša arytmie je z. Potom, čo lekár zistí oblasti vášho arytmie, energie je použitá. Môžete cítiť určité nepohodlie, alebo pálenie na hrudi, ale musíš zostať pokojná, udržiavať veľmi pokojne, a vyhnúť sa zhlboka nadýchla. Ak sa cítite bolesť, opýtajte sa svojho lekára alebo zdravotnú sestru, aby vám viac liekov.
* Pri pľúcnej žily ablácia (fibrilácia predsiení), Lekár dodáva energiu cez katéter do oblasti átria, ktorý sa pripája k pľúcnej žily (hostiteľskej), produkovať kruhové jazvy. Jazva potom zablokuje všetky podnety paľba z pľúcnych žíl do, tak predchádzať fibrilácia predsiení z vyskytujúce. Proces sa opakuje pre všetky štyri pľúcnych žíl. V niektorých prípadoch, ablácia môže byť vykonaná aj na iné časti srdca, ako subclavian žily a koronárnej sinus. Katéter je špeciálna “Chladný koniec” katéter. Tekutina prúdi katétra pomôcť kontrolovať intenzitu teploty.
* Akonáhle je ablácia je kompletný, electrophysiologist bude používať monitorovacie zariadenia na sledovanie elektrické signály v srdci, aby zabezpečili, že abnormálny srdcový rytmus bol opravený.

Postup zvyčajne trvá asi štyri až osmhodina, ale môže trvať dlhšie.