Lekárstvo


Rodina má problémy s plodnosťou

Ako budú lekári zistiť, či partner má problémy s plodnosťou?

Lekári budú robiť vyšetrenia neplodnosti. Jedná sa o fyzickú skúšku. Lekár tiež požiadať pre oboch partnerov’ zdravie a sexuálne histórie. Niekedy to môže nájsť problém. Však, väčšinu času, Lekár bude musieť urobiť ďalšie testy.

U mužov, Lekári zvyčajne začať testovanie spermy. Pozerajú sa na čísla, tvar, a pohyb spermií. Niekedy doktori tiež naznačujú, testovanie úrovne človeka hormóny.

U žien, Prvým krokom je zistiť, či ona je ovuláciu každý mesiac. Existuje niekoľko spôsobov, ako to. Žena môže sledovať svoje ovulácie doma:

* Písanie sa zmeny v jej teplota ráno telo za niekoľko mesiacov

* Písanie sa stanovuje, ako ju hlienu krčka maternice hľadá niekoľko mesiacov

* Použitie domáce ovuláciu testovaciu sadu (k dispozícii na lieky alebo potravinárske obchody)

Doktori môžu tiež kontrolovať ovulácii s krvnými testami. Alebo môžu urobiť ultrazvuk vaječníkov. Ak ovulácie je normálne, existujú ďalšie testy plodnosti k dispozícii.

Niektoré bežné testy plodnosti u žien patrí:

* Hysterosalpingografia (HIS-tur-oh-sal-ping-Gogh-ru-poplatok): Jedná sa o X-ray maternice a vajíčkovodov. Doktori aplikovať špeciálne farbivo do maternice cez pošvu. Toto farbivo sa ukáže v X-ray. Lekári potom môžu sledovať, či farbivo sa voľne pohybuje cez maternice a vajíčkovodov. To môže pomôcť nájsť fyzických blokov, ktoré môžu byť príčinou neplodnosti. Bloky v systéme môže viesť vajcia prechod z vajcovodu do maternice. Blok mohol tiež držať spermie od siahaní vajcia.

* Laparoskopia (lap-uh-ROS-Kuh-pee): Menšie chirurgický zákrok vidieť dovnútra brucha. Lekár to s malým nástrojom s ľahkým volal laparoscope (LAP-uh-Roh-skohp). Ona alebo on robí malý rez v podbrušku a vloží laparoscope. S laparoscope, Lekár môže kontrolovať vaječníky, Fallopian tubes, and uterus for disease and physical problems. Doctors can usually find scarring and endometriosis by laparoscopy. Pri tejto operácii lekári používať nástroj nazvaný laparoscope vidieť dovnútra brucha. Doktor robí malý rez v podbrušku a vloží laparoscope. Použitie laparoscope, lekári skontrolovať vaječníky, FalVajíčkovodynda maternice pre chorobu a fyzické problémyocLekári môžu zvyčajne nájsť zjazvenie a endometriózu laparoskopia

Nájdenie príčinou neplodnosti môže byť dlhý a emocionálny proces. To môže trvať čas na ukončenie všetkých potrebných testov. Takže sa nemusíte starať, ak nie je problém nájsť hneď.