Lekárstvo


Ako lekári lieči neplodnosť?

Neplodnosti môžu byť liečené s medicínou, chirurgia, umelé oplodnenie, alebo asistovanej reprodukcie. Mnohokrát tieto liečby sú spojené. Vo väčšine prípadov je neplodnosť liečiť liekmi alebo chirurgii.

Lekári odporúčajú konkrétne liečby neplodnosti na základe:

* Výsledky skúšok

* ako dlho dvojica sa snaží otehotnieť

* veku ako muž a žena

* celkový zdravotný stav partnerov

* preferencie partnerov

Doktori často liečbe neplodnosti u mužov z nasledujúcich spôsobov:

* Sexuálne problémy: Lekári môžu pomôcť mužom riešiť impotencia alebo predčasnou ejakuláciou. Behaviorálna terapia a / alebo lieky môžu byť použité v týchto prípadoch.

* Príliš málo spermií: Niekedy chirurgia môže opraviť príčinu problému. V ostatných prípadoch, lekári chirurgicky odstrániť spermií priamo z mužského pohlavného ústrojenstva. Antibiotiká môžu byť taktiež použité na upratať infekcií postihujúcich spermií.

* Pohybu spermií: Niekedy spermy nemá žiadne spermie, pretože bloku v muža systéme. V niektorých prípadoch, Operácia môže opraviť tento problém.

U žien, niektoré fyzické problémy môžu byť tiež opraviť s operáciou.

Počet plodnosti lieky sa používajú na liečbu žien s ovuláciou problémy. Je dôležité porozprávať so svojím lekárom o kladoch a záporoch týchto liekov. Mali by ste pochopiť, možné nebezpečenstvo, dávky, a nežiaduce účinky.

Aké lieky sa používajú na liečbu neplodnosti u žien?

Niektoré bežné lieky používané na liečbu neplodnosti u žien patrí:

* Klomifen citrátom (Clomid): Tento liek spôsobuje ovulácie pôsobením na hypofýzu. To je často používané u žien, ktoré majú syndróm polycystických ovárií (PCOS) alebo iné problémy s ovuláciou. Tento liek sa užíva ústami.

* Ľudský menopauzálny gonadotropín alebo hMG (Repronex, Pergonal): Tento liek sa často používa pre ženy, ktoré nemajú ovuláciu kvôli problémom s ich hypofýzy. HMG pôsobí priamo na vaječníky pre stimuláciu ovulácie. Je to liek injekčne.

* Folikuly stimulujúci hormón-FSH, alebo (GONAL-F, Follistim): FSH funguje podobne ako hMG. To spôsobí, že vaječníky začať proces ovulácie. Tieto lieky sú obvykle injekčne.

* Gonadotropín-uvoľňujúci hormón (Gn-RH) analóg: Tieto lieky sa často používajú pre ženy, ktoré nemajú ovuláciu pravidelne každý mesiac. Ženy, ktoré pred ovuláciu vajíčko je pripravený použiť aj tieto lieky. Moj-RH analógmi pôsobí na hypofýzu k zmene, keď telo ovuluje. Tieto lieky sú obvykle injekčne alebo podávať s nosový sprej.

* Metformín (Glucophage): Lekári používajú tento liek pre ženy, ktoré majú inzulínovej rezistencie a / alebo PCOS. Tieto lieky pomáhajú znižovať vysoké hladiny mužských hormónov u žien s týmito podmienkami. To pomáha telo k ovulácii. Niekedy citrátom klomifénu alebo FSH v kombinácii s metformínom. Tento liek sa zvyčajne užíva ústami.

* Bromokriptín (Parlodel.): Tento liek sa používa u žien s ovuláciou problémom v dôsledku vysokej hladiny prolaktínu. Prolaktín je hormón, ktorý spôsobuje produkcia mlieka.

Mnohé lieky zvyšujú plodnosť ženský šancu mať dvojčatá, trojčatá, alebo iné násobky. Ženy, ktoré sú tehotné s viac plody majú viac problémov počas tehotenstva. Viac plodov majú vysoké riziko, že sa narodil príliš skoro (predčasne). Predčasne narodené deti sú vystavení vyššiemu riziku zdravotných a vývojovými problémami.

Čo je vnútromaternicové inseminácie (IUI)?

Intrauterinná inseminácia (IUI) je liečbu neplodnosti, ktorý je často nazývaný umelé oplodnenie. Pri tomto postupe, Žena sa najskôr injektuje špeciálne pripravené spermie. Niekedy žena je tiež zaobchádza s liekmi, ktoré stimulujú ovulácie pred IUI.

IUI je často používaný na liečbu:

* Mierne mužského faktoru neplodnosti

* Ženy, ktoré majú problémy s ich hlienu krčka maternice

* Páry s nevysvetliteľná neplodnosť