Lekárstvo


Gestačný dopravcu

Ženy s vaječníkmi, ale bez maternice môže byť schopný využiť gestačný dopravcu. To môže byť aj možnosť pre ženy, ktoré by sa nemala otehotnieť kvôli vážnym zdravotným problémom. V tomto prípade, žena používa jej vlastné vajíčka. To je oplodnené spermiou muža a embryo je umiestnený vnútri dopravca maternice. Dopravca nebude vzťahovať na dieťa a dá ho k rodičom pri narodení.

Nedávny výskum Centra pre kontrolu chorôb ukázal, že ART deti sú dvakrát až štyrikrát väčšiu pravdepodobnosť, že určité druhy vrodených vád. Tie môžu zahŕňať srdca a zažívacie problémy systému, a rozštep (rozdelený na dve časti) pier alebo poschodia. Výskumníci neviem, prečo sa to deje. Vrodených chýb nemusí byť vzhľadom na technológiu. Ďalšie faktory,, ako vek rodičov, môžu byť zapojené. Ďalší výskum je potrebný. Toto riziko je relatívne nízke, ale rodičia by mali zvážiť to pri rozhodovaní využiť ART.

Náhradné materstvo

Ženy bez vajec alebo vajcia nezdravé tiež chcieť, aby zvážila náhradné materstvo. Náhradné je žena, ktorá súhlasí, že otehotnieť pomocou spermiami muža a jej vlastné vajíčka. Dieťa bude geneticky súvisiace s náhradné a mužským partnerom. Po pôrode, náhradné dá sa dieťa na adopciu zo strany rodičov.