Lekárstvo


Aké sú príznaky ochorenia srdca?

Medzi typické príznaky ischemickej choroby srdca sú spojené bolesti na hrudníku s dýchavičnosťou. Klasicky, bolesť angíny je popisovaná ako tlak alebo ťarcha za hrudnou kosťou s žiarenia čeľusť a dole paže sprevádza dýchavičnosť a potenie. Bohužiaľ, anginou pectoris má rôzne prezentácie, a tam ani nemusí byť špecifická bolesť na hrudníku. Tam môže byť rameno alebo bolesti chrbta, nevoľnosť, trávenia alebo hornej časti brucha.

Ženy, starší ľudia, a ľudia s diabetom môžu mať odlišné vnímanie bolesti alebo nepríjemné pocity nemajú vôbec. Namiesto toho, môžu sťažovať na nevoľnosť alebo únava.

Poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a pacienti môžu mať ťažkosti pochopiť navzájom, keď sú popísané príznaky anginy. Pacientov sa môže objaviť tlaku alebo napätia, ale môže poprieť, žiadne sťažnosti na bolesti.

Ľudia s ischemickou chorobou srdca majú zvyčajne postupný vývoj ich príznakov v priebehu času. Ako tepna zúži v priebehu času, príznaky, ktoré spôsobuje môže zvýšiť frekvencia a / alebo závažnosť. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, môže informovať o zmenách vo výkone tolerancie (Ako ďaleko môžete ísť ešte pred získaním príznaky? Je to do schránky? Sa zo schodov?) a či došlo k akútnej zmene príznakov.

Opäť, pacienti môžu byť asymptomatickí až infarkt vyskytuje. Samozrejme, U niektorých pacientov môže byť tiež v popretie, aby sa ich symptómy a odkladať pri hľadaní starostlivosti.