Lekárstvo


AIDS – Syndrómu získaného zlyhania imunity

Pohľad na HIV a AIDS

HIV bude Individuálne imunodeficiencie Virus. Je to vírus, ktorý povedie k syndróm získanej imunodeficiencie (AIDS). Nájdete dva druhy HIV, HIV-jeden a HIV-2. Rovnako foriem ujmy infekcie HIV jedinca celé telo tým, že ničí niektoré krviniek, vymenoval CD4 T tkaniva, , Ktoré majú zásadný význam pre pomoc postave zápas choroby.

Ľudia dnes býva s HIV sa môže zdať snáď aj pocit, výživné pre niekoľko niekoľko rokov, Avšak HIV zostáva vplyv na ich telá. To je jeden z dôvodov, prečo sa údaje o šírení infekcie HIV je potrebné. Mnoho ľudí s HIV, dokonca aj tie, ktoré skúsenosti zdravých môže zisk výrazne od modernej-dennú dobu riešenia používané v boji proti HIV infekcii. HIV podrobnosti, vrátane súčasného týchto liekov, môžu pomaly znižovať deštruktívny vplyv infekcie HIV. Ak sa nelieči alebo najhoršie, nezistený skôr, HIV infekcia môže urobiť ďalšie zhoršenie na vašej postave a až do nedávnej doby je spájaný s kardiovaskulárnymi chorobami, ľadvinové choroby, pečeň choroby a dokonca aj rakovinu.

AIDS informácie by mohli byť veľmi dôležité, pretože AIDS je skutočne neskorej fáze infekcie HIV. K tomu dochádza, jednoducho preto, že keď postihnutých vírusom HIV, niekto je imunitný systém je už hrozne zničený v dôsledku systém má extrémne ťažkej dobe bojovať proti iným chorobám a vybraných nádorov. S AIDS, infekcia HIV postupovala, spôsobuje zásadné úbytok bielych krviniek. Chorobami a infekciami znalosti ihneď po infekcii HIV sú uvedené sú AIDS-definovať, pretože znamenať začiatok AIDS. Každý, kto je diagnostikovaný s AIDS, keď boli vyrobené AIDS súvisí problém alebo symptóm, označované tiež ako oportúnne infekcie, alebo AIDS podobné rakovine. Infekcie sú tzv oportúnne len preto, že vyžadujú okraji vaša šanca poskytnutých oslabený imunitný metóda.

Výskum Za HIV a AIDS

Ak chcete byť informovaní o natvrdlý kostrbata o HIV a AIDS dáta znamená, že jeden musí ísť do hĺbky, preskúmať, ako sa prenáša tento vírus a zadá postave, vplyv systému a smutne sa celkové velenie vo Vašom zdraví a fitness.

Základné údaje o infekciu HIV ukázali, že HIV sa odvíja prostredníctvom prenosu, z jedného človeka na iného. HIV je dar pre variabilný stupňa v krvi a sekrétoch pohlavných orgánov v podstate všetkých osôb s HIV infekciou, ohľadu na to, bez ohľadu na to, či ste ukazovatele. Rozvinie HIV dôjsť, ak tieto sekréty sú k dispozícii v kontakte s tkanivom, ktoré zahŕňajú ľudí obloženie vagina, análny mieste, ústa, alebo očami (slizníc), alebo ktorý má prestávku v póry a kože, napríklad z nižšej alebo prierazu ihlou. Počas dvoch až šiestich týždňov od uverejnenia, Drvivá väčšina tých ľudí s infekciou HIV môže krátko znalosti flu-like ukazovatele alebo infekčné mono-ako choroba, rovnako ako pre rôzne týždňov. Táto choroba je myšlienka fáze kľúčových infekcie HIV. Údaje o HIV infekcie ukazujú, že jedným z najčastejších ukazovateľov primárnej infekcie HIV sú horúčka, bolesti kĺbov a svalové tkanivá, bolesť v krku a zdurenie uzlín (lymfatické uzliny) od krku. Počas všetkých fáz infekcie, doslova miliardy častíc vírusu HIV (kópie) sú vytvárané každý deň a obiehať krv. Na vrchole sa, že vírus v krvi, tam je určite aj vírus po celej postave, zvlášť v lymfatických uzlinách, duševných schopností a pohlavných sekrétov.

Čas od infekcie HIV pre rast AIDS sa líšia. Jeho je zriedkavé pre niektorých ľudí kultivovať problémy HIV, ktoré definujú AIDS vnútri jedného konkrétneho 12 mesiacov, aj keď ostatní ľudia aj naďalej byť úplne asymptomatické po ako zastúpenie ako dvadsať mnoho rokov, v dobe, v rámci infekcie HIV. Však, doba pre postup z počiatočnej nákaze AIDS je obyčajne zhruba osem-desetroky. Tam je určite priebežné analýzy a zber nových údajov HIV navyše, ako je AIDS dát vysvetliť, prečo ľudia dnešnej vedomosti klinickej progresiu HIV na rôzne príplatky.

Svete Versus HIV a AIDS

Približne two.7 miliónov ľudí dnes trpí infekciou HIV v 2008. Sub-saharskej Afrike je aj naďalej najviac postihnuté epidémiou; v 2008 cez two-thirds úmrtí na AIDS boli v tejto oblasti.

HIV / AIDS údaje zozbierané v priebehu rokov z rôznych komponentov vo svete vykazujú, že HIV infekcia má ničivý vplyv na spoločnosť, hospodárstva a infraštruktúry. V Ázii, HIV a AIDS vyvolané zvýšenou stratu produktivity, než všetky ostatné ochorenia.