Lekárstvo


Čo sú artériovenózne malformácie?

Artériovenózne malformácie (AVM) sú chyby obehovej sústavy, ktoré sú všeobecne veril, že vzniknú počas embryonálneho alebo fetálneho vývoja alebo skoro po narodení. Skladajú sa z zavrčal spleti tepien a žíl. Tepny nesú kyslík-bohatý krv preč od srdca do tela bunky; žily návrat kyslík-vyčerpaná krv do pľúc a srdca. Prítomnosť AVM narúša životne dôležité tento cyklický proces. Hoci AVM sa môže rozvinúť v mnohých rôznych miestach, ti sa nachádza v mozgu alebo miechy-dve časti centrálneho nervového systému-môže mať najmä rozsiahle účinky na telo.

AVM mozgu alebo miechy (neurologické AVM) sú veril ovplyvniť približne 300,000 Američania. Oni sa vyskytujú u mužov a žien zo všetkých rasového alebo etnického pozadia približne na rovnakej úrovni ceny.

Aké sú príznaky?

Väčšina ľudí s neurologickými AVM skúseností niekoľkých, ak existuje, významné symptómy, a vady majú tendenciu sa objavil len vedľajším, obvykle buď pri pitve, alebo v priebehu liečby u nezávislého neporiadok. Ale asi 12 percent z postihnutých obyvateľov (o 36,000 odhadovaných 300,000 Američania s AVM), tieto abnormality spôsobujú príznaky, ktoré sa veľmi líšia v krutosti. Pre malý zlomok jednotlivcov v tejto skupine, tieto príznaky sú natoľko závažné, aby sa stal invalidizujúce alebo dokonca život ohrozujúce-. Každý rok o 1 percent z tých, s AVM zomrie ako priamy dôsledok AVM.

Záchvaty a bolesti hlavy sú najvšeobecnejšie príznaky AVM, ale žiadne konkrétne typ záchvatu bolesti hlavy alebo vzor bola identifikovaná. Záchvaty môžu byť čiastočné alebo úplné, zahŕňajúce straty kontroly nad pohybom, záchvaty, alebo zmena v osobe úroveň vedomia. Bolesti hlavy sa môžu značne líšiť vo frekvencii, doba trvania, a intenzita, niekedy stáva tak prísne ako migrény. Niekedy bolesť hlavy trvalo ovplyvňujúce na jednej strane hlavy môže byť úzko spojená s miestom AVM. Častejšie, však, umiestnenie bolesť nie je špecifická pre zranenie a môže zahŕňať väčšinu z hlavy.

AVM tiež môže spôsobiť celý rad viac špecifických neurologických príznakov, ktoré sa líšia od človeka k človeku, predovšetkým v závislosti na umiestnení AVM. Tieto príznaky môžu zahŕňať svalovú slabosť alebo ochrnutie jednej časti tela; strata koordinácie (ataxia) , Ktoré môžu viesť k takým problémom ako poruchy chôdze; apraxii, alebo ťažkosti pri plnení úloh, ktoré vyžadujú plánovanie; závrat; poruchy videnia, ako je strata časti zorného poľa; neschopnosť ovládať pohyby očí; papilledema (opuch časti zrakového nervu známe ako optické disk); rôzne problémy s použitím alebo chápanie jazyka (afázia); abnormálne pocity, ako napríklad necitlivosť, brnenie, alebo spontánna bolesť (parestézia alebo dyzestézie); deficity pamäte; a zmätenosť, halucinácie, alebo demencie. Výskumníci nedávno odhalili dôkaz, že AVM môže tiež spôsobiť jemné učenia alebo poruchy správania u niektorých ľudí v detstve alebo dospievaní, dlho predtým, než viac viditeľných príznakov zrejmé.

Jeden z viacerých rozlišovacích označení naznačujúce prítomnosť AVM je zvukový fenomén zvaný bruit, razil z francúzskeho slova zmysle hluku. (Znakom je fyzický efekt pozorovateľný lekárom, ale nie pacient.) Lekári používajú tento termín na opis rytmické, whooshing zvuku spôsobená príliš rýchlym prietokom krvi tepnami a žilami o AVM. Zvuk je podobný, že vykonané prúd vody sa rúti úzku trubičku. Hluku CDN Niekedy Staňte symptóm-to je, účinok zažité pacientom-keď to je obzvlášť ťažké. Keď počuteľný pre pacientov, Hluk mája Sluchovo postihnutých, rušiť spánok, alebo spôsobiť značné psychické núdzi.

Príznaky spôsobené AVM sa môžu objaviť v každom veku, ale preto, že tieto abnormality bývajú dôsledkom pomalej nahromadenie neurologického poškodenia v priebehu doby oni sú najviac často všimol, keď ľudia sú vo svojich dvadsiatich rokoch, tridsiatych rokoch, alebo štyridsiatky. Ak AVM nestali symptomatickej v čase, keď ľudia dosiahnu svojich neskorých štyridsiatych rokoch alebo začiatkom päťdesiatych rokov, majú tendenciu zostať stabilné a len zriedkakedy symptómy. U žien, tehotenstvo niekedy spôsobuje náhly nástup alebo zhoršenie príznakov, vzhľadom na sprievodné kardiovaskulárne zmeny, predovšetkým zvýšenie objemu krvi a krvného tlaku.

Na rozdiel od veľkej väčšiny neurologických AVM, Jeden obzvlášť závažný typ vyvoláva príznaky sa objavia na, alebo veľmi skoro po, narodenia. Volal žily vady Galen po veľkých krvných príslušného plavidla, táto lézie nachádza hlboko vnútri mozgu. To je často spojená s hydrocefalom (nahromadenie tekutiny v rámci určitých miest v mozgu, často s viditeľným rozšírenie hlavy), opuchnuté žily viditeľné na pokožke hlavy, záchvaty, neprospievanie, a kongestívneho srdcového zlyhania. Deti narodené s týmto syndrómom, ktorí prežijú detstvo v minulosti často zostávajú vývojovo postihnutých.